Euro a międzynarodowy system walutowy

Wydawnictwo: Twigger
biznes, finanse

Europejska Unia Walutowa i gospodarcza jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć w historii Europy. Teraz, kiedy euro zostało już uruchomione rodzi się pytanie, w jaki sposób wpłynie ono na funkcjonowanie systemu walutowegoa Czy dojdzie do rywalizacji miedzy waluta europejską a waluta Stanów zjednoczonycha Jeżeli tak, to jaki będzie wynik tej konfrontacjia Czy nadejście euro należy oceniać tylko pod kątem jego rywalizacji z dolarem o prym w międzynarodowym systemie walutowyma Lektura książki przybliża specyfikę procesów zachodzących w międzynarodowym systemie walutowym, na skutek czego czytelnik będzie miał możliwość lepszego zrozumienia mechanizmów regulujących funkcjonowanie zarówno tego systemu, jak i EUWiG oraz interakcji zachodzących między nimi. W publikacji zwraca się również uwagę na złożoność problematyki wynikającej z ewentualnej operacji zastąpienia złotego walutą europejską.