Sprawozdanie finansowe źródłem informacji o firmie

Wydawnictwo: Poltext
biznes, finanse

Książka Sprawozdanie finansowe źródłem informacji o firmie uczy jak sprawnie i szybko poruszać się po sprawozdaniu finansowym gdzie szukać informacji i jak je analizować. Jest doskonałym przewodnikiem po najważniejszym dokumencie informacyjnym każdego przedsiębiorstwa. Pokazuje jak czytać poszczególne pozycje bilansu oraz rachunku zysków i strat, a także w jaki sposób zinterpretować inne ważne dane zawarte w sprawozdaniu finansowym. Książka przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców zarówno dla osób nie związanych na co dzień zawodowo z finansami i rachunkowością, jak i dla finansistów, gdyż systematyzuje wiedzę na temat rachunkowości po uwzględnieniu zmian w prawie bilansowym obowiązujących od 1 stycznia 2002 r. Będzie również przydatna dla studentów wyższych uczelni oraz uczniów liceów o profilu ekonomicznym. Spis treści: 1. Sprawozdanie finansowe jako podstawa analizy firmy 2. Interpretacja bilansu oraz rachunku zysków i strat 3. Standing finansowy firmy 4. Analiza cash-flow 5. zestawienie zmian w kapitale własnym 6. Inne informacje zawarte w sprawozdaniu finansowym zakończenie Aneks Bibliografia