Jutro wyjeżdżam do Laponii

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka

Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie... śpiewała Krystyna Janda w niezapomnianej piosence Agnieszki Osieckiej. Współczuję moim bohaterom muszą łapać oddech na niejednym zakręcie. Czy mieszkają w Warszawie, Montevideo czy w Nowym Jorku, ich życie jest jak rozsypane puzzle. Ale też im zazdroszczę, bo za każdym zakrętem czeka na nich niezwykłe spotkanie.

gorzka | 2011-08-04
Przeczytana: 2011 rok

Kochani czytelnicy, ocenianie powyższej książki po okładce to błąd. Nie dajcie się zwieźć uroczemu błękitowi i sympatycznym bocianom. Lektura nie należy ani do działu kobiecego, ani nie jest lekka i przyjemna. Fabuła nie zawiera spektakularnej akcji: został w niej umieszczony opis otaczającego nas świata, który nie jest przyjazny a raczej wrogi, pełen pułapek i zagubionych, bezradnych ludzi. Czytanie może sprawiać opory, gdyż rzeczywistość opisywana w książce boli i dotyka, a my stykamy się z nią wystarczająco często. Większość z nas sięgając do lektur, ma nadzieję na oderwanie się od przytłaczającej szarzyzny otaczającego świata, w przypadku lektury "Jutro wyjeżdżam..." podobne nadzieje się nie ziszczą. Niemniej omawiana książka jest całkiem niezła. Autor z dużą przenikliwością uchwycił bardzo przygnębiające zjawiska, miałam wręcz wrażenie, iż jego książka jest swego rodzaju pozbyciem się nadmiaru goryczy po serii rozczarowań ludźmi i rzeczywistością. No cóż, prawdziwa sztuka nie...

witixus | 2015-02-10
Bożena Skupin | 2014-08-03