Powstanie Warszawskie. Tom IV

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Centralna Biblioteka Wojskowa w ramach swojej działalności bibliograficznej systematycznie gromadzi informacje na temat piśmiennictwa dotyczącego Powstania Warszawskiego. Rezultatem tej działalności, prowadzonej przez Dział Bibliografii Wojskowej, było ukazanie się w r. dwóch tomów Bibliografii Powstania Warszawskiego , a w r. trzeciego tomu, obejmujących publikacje z lat . Obecnie w przededniu sześćdziesiątej rocznicy Powstania do rąk Czytelników trafiają dwa kolejne tomy, których opracowania i redakcji podjęła się Irena Sawicka, współautorka poprzednich opracowań. Czwarty tom, rejestrujący publikacje krajowe i zagraniczne, jakie ukazały się po r. w kraju i na obczyźnie w formie druków zwartych i ciągłych pod względem układu nawiązuje do wcześniejszych części bibliografii. ... Tom piąty, stanowiący istotne novum, odnotowuje publikacje dotyczące biografii dowódców i żołnierzy Powstania. ącznie w obu tomach IV, V zamieszczono tysięcy opisów bibliograficznych. ... Fragment wprowadzenia płk. dr. Andrzeja Wesołowskiego

| 2010-07-25
Anna | 2014-11-29