Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
7,28 (17247 ocen i 978 opinii)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Lion, the Witch and the Wardrobe
Narnia, Aslan, Kaspian, Łucja

Inne wydania

Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

Mogą Ciebie również zainteresować

• W krainie kolibrów
  • Collide
  • Podziemny labirynt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Chłopaki niech płaczą

7,51 (309 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,31 (65 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

6,36 (22 ocen i opinii)
Głuchy telefon
Arne Dahl

7,6 (5 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

U2. Zdemaskowani
John Jobling

6,5 (4 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Paweł | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

"Był to oczywiście, Głos Lwa"

Nie sposób opinii o "Opowieściach z Narnii" nie zacząć tym cytatem. Arcydzieło to które docelowo jest powieścią dla dzieci, moim zdaniem powinien przeczytać także każdy dorosły. Trudne moralne prawdy ukazane w sposób najprostszy jak tylko się da, w sposób który trafia do serca Czytelnika i każe zastanowić się nad tym co jest prawdziwie ważne.

Już od pierwszej części zauważyłem, że gdy przemawiał Aslan, czułem gęsią skórkę, wiedziałem, że przeczytam coś ważnego, coś co może służyć za drogowskaz. I właśnie w taki sposób skomponowane są wszystkie części - mimo szybkiego czytania, bo strony pędzą jak pod wpływem lwiego podmuchu, z każdą stroną i każdą częścią uderzała mądrość Autora i Jego głębokie przemyślenia.

Czytałem tę książkę dość długo, a to z tego powodu, że bardzo, BARDZO mocno odwlekałem koniec, zwyczajnie nie chciałem by się skończyła, chciałem jak najdłużej móc uczestniczyć w przygodach Narnii z jej wszystkimi przyjaciółmi i bohaterami....

Magiczna opowieść o czwórce rodzeństwa,która przez drzwi od szafy trafia do Narnii.Książkę pierwszy raz przeczytałam jak miałam 9 lat i od tego czasu często do niej powracam.Nic nie rozbudza tak dziecięcej wyobraźni jak mroźna kraina,ogromny lew, zwierzęta które mówią i zła czarownica. Polecam wszystkim dużym i małym:)

Chyba wszyscy znają już historię Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra, którzy przypadkiem odnaleźli przejście do innego świata zwanego Narnią. Ich przygoda nie zaczęła się wcale wesoło. Gdy po raz pierwszy odwiedzili tajemniczą krainę, była ona skuta lodem i pod władzą okrutnej, przebiegłej Czarownicy, która za wszelką cenę chciała wiecznie panować nad światem.

Jednak czwórka niezwykłych dzieci, miała raz na zawsze zniweczyć jej plany. A na to Wiedźma nie mogła im pozwolić...

Pierwsze części serii fantastycznych bywają zazwyczaj najlepsze, ponieważ czytelnik
doznaje błogostanu, gdy zapoznaje się z całkowicie nowym światem. Tak chyba jest również w moim przypadku. Książkowa Narnia różni się od filmowej (którą znam od dawna), dlatego jestem nią niezmiernie zafascynowana. No i do tego dochodzą jeszcze ciekawe, magiczne i gadające istoty, które uwielbiam w powieściach fantastycznych oraz nietuzinkowi główni bohaterowie.

Najmłodsza Łucja (książkowa i filmowa) najbardziej przypadła mi do...

nigrum | 2012-05-24
Przeczytana: 2010 rok

Z tą książką prawie ożeniłam się , kiedy po raz pierwszy zagłębiłam się w świat Lewisa. Piękne opisy przyrody, doskonali bohaterowie i niesamowita historia.
Łucja, jako małe i jeszcze niewinne, ma świadomość istnienia czegoś więcej. Jej wiara jest tak silna ,że w magiczny sposób przenosi się do Narnii.Czytając nie jesteśmy do końca pewni , czy aby ta kraina nie jest jedynie grą świadomości tej małej dziewczynki, załamanej po ucieczce z rodzinnego kraju. Autor powieści do końca nie rozwiewa naszych wątpliwości, co zmusza nas do przeczytania kolejnych części cyklu.
Jednak historia rozwija się dalej i mała dziewczynka zaprasza do Narnii swoje rodzeństwo. Oczywiście przedtem każde z nich musi odnalezć w sobie pewną czystość i niewinność dziecka. wtedy dopiero rozpoczyna się prawdziwa przygoda.
Świat stworzony jest tak dokładnie i precyzyjnie że mamy wrażenie że obcujemy z pewną wizją raju. Wszystko w tej krainie jest doskonałe i ma swoje przeciwieństwo w realnym świecie.Dostrzegamy...

Iga | 2010-08-17
Przeczytana: 09 kwietnia 2005

Zawsze lubiłam wracać do tej książki. Uwielbiam Narnię i jej mieszkańców. Przez jakiś czas bardzo denerwował mnie Edmund, jednak po jakimś czasie nawet go polubiłam.

Naprawdę uwielbiam tą historię o rodzeństwie. Rewelacyjna przygodowa książka odciągająca czytającego od monotonni.

Aga | 2013-11-15

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to rodzeństwo, które w okresie wojny i bombowych nalotów zmuszone jest do zamieszkania na wsi razem ze starym Profesorem. Na początku nie są tym zachwyceni, ale później dochodzą do wniosku, że przecież dom jest na wsi, będą mogli bawić się na łące, biegać po lesie, chodzić na spacery. Ale oczywiście, jak to często bywa, gdy sobie dokładnie coś zaplanujemy, pierwszego dnia pada deszcz. Nie kropi i nie jest to żadna mżawka, lecz prawdziwa ulewa. I już zapowiada się kolejny nudny dzień, gdy nagle Łucja wpada na pomysł zabawy w chowanego. Niewinna zabawa przeradza się w prawdziwą przygodę.
Uwielbiam świat wymyślony przez Lewisa. Narnia zaskakuję nas z każdym zdaniem napisanym przez autora. Jest świetnym połączeniem baśni z powieścią fantastyczną. Na każdym kroku czekają na nas fauny, centaury, karły, driady, hamadriady i wiele innych zaskakujących stworzeń. Nie wiem dlaczego, ale postacią, która wywarła na mnie największe wrażenie był Edmund. Jest jedną z...

Moja pierwsza książka z gatunku fantasy. Dostałam ją od dziadków na imieniny. Mama powtarzała: ,,Nie, nie spodoba jej się, tam są potwory, nie polubi fantastki," Ups.:) spodobała, i to jeszcze jak! wspaniała, cudowna, magiczna, zapadająca w pamięć historia.
Z pewnością wiecie, że chodzi o rodzeństwo: Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję. Przypadkowo trafiają do Narnii. Magicznej krainy, w której panuje wieczna zima, bobry i inne zwierzęta potrafią mówić, a oprócz tego można tam też spotkać fauna, centaura i wielkiego lwa.
Niezwykła historia, przepełniona wyobraźnią genialnego angielskiego pisarza Cliva S. Lewisa. Gorąco polecam! Jeśli jeszcze nie przeczytałeś, to po tę pozycję sięgnij koniecznie.

To właśnie dzięki Narnii rozpoczęłam wędrówkę po świecie książek. Nigdy nie zapomnę tych wspaniałych wrażeń po przeczytaniu całej serii! Uwielbiam! :)

książek: 1970

Rewelacyjna opowieść. Na pewno spodoba się dzieciom! Może mnie już nie przystoi czytać takich książek, ale byłam zachwycona, jak dziecko!