Okładka książki Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Autor:
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Lion, the Witch and the Wardrobe
wydawnictwo
Media Rodzina
Narnia, Aslan, Kaspian, Łucja
typ
papier
7.11 (11516 ocen i 664 opinie)

Opis książki

Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników
Aga | 2013-11-15

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to rodzeństwo, które w okresie wojny i bombowych nalotów zmuszone jest do zamieszkania na wsi razem ze starym Profesorem. Na początku nie są tym zachwyceni, ale później dochodzą do wniosku, że przecież dom jest na wsi, będą mogli bawić się na łące, biegać po lesie, chodzić na spacery. Ale oczywiście, jak to często bywa, gdy sobie dokładnie coś zaplanujemy, pierwszego dnia pada deszcz. Nie kropi i nie jest to żadna mżawka, lecz prawdziwa ulewa. I już zapowiada się kolejny nudny dzień, gdy nagle Łucja wpada na pomysł zabawy w chowanego. Niewinna zabawa przeradza się w prawdziwą przygodę.
Uwielbiam świat wymyślony przez Lewisa. Narnia zaskakuję nas z każdym zdaniem napisanym przez autora. Jest świetnym połączeniem baśni z powieścią fantastyczną. Na każdym kroku czekają na nas fauny, centaury, karły, driady, hamadriady i wiele innych zaskakujących stworzeń. Nie wiem dlaczego, ale postacią, która wywarła na mnie największe wrażenie był Edmund. Jest jedną z cie...

Moja pierwsza książka z gatunku fantasy. Dostałam ją od dziadków na imieniny. Mama powtarzała: ,,Nie, nie spodoba jej się, tam są potwory, nie polubi fantastki," Ups.:) spodobała, i to jeszcze jak! wspaniała, cudowna, magiczna, zapadająca w pamięć historia.
Z pewnością wiecie, że chodzi o rodzeństwo: Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję. Przypadkowo trafiają do Narnii. Magicznej krainy, w której panuje wieczna zima, bobry i inne zwierzęta potrafią mówić, a oprócz tego można tam też spotkać fauna, centaura i wielkiego lwa.
Niezwykła historia, przepełniona wyobraźnią genialnego angielskiego pisarza Cliva S. Lewisa. Gorąco polecam! Jeśli jeszcze nie przeczytałeś, to po tę pozycję sięgnij koniecznie.

Victoria014 | 2011-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Narnia , Lew , Czarownica i stara szafa to jedna z moich ulubionych książek. Gdy pierwszy raz spotkałam się z Narnią miałam 9 lat , i nie była to wersja książkowa, wraz z rodzicami i siostrą poszłam do kina na ten film. Film oczywiście bardzo mi się spodobał.
Lecz dopiero w zeszłym roku przeczytałam całą serie.

Inka | 2011-08-30
Przeczytana: 2005 rok

Czekam z niecierpliwością, aż moje rodzeństwo zaśnie. Nie mogę się już doczekać spotkania z nowym przyjacielem - jedynym i prawdziwym. I choć jest tylko faunem to doskonale mnie rozumie. Nie wiem tylko, dlaczego jestem dla niego Córką Ewy... Moja mama to nie żadna tam Ewa! W dodatku musieliśmy ją opuścić, a raczej to ona opuściła nas... Wyjechaliśmy na tę cichą wieś, nawet przytulną, gdyby nie gospodyni, która ciągle uprzykrzała życie w domu. Nie dotykać, nie rozglądać się, nie wchodzić tam i tu... Wiadomo przecież, że dzieci i tak się nie posłuchają, więc równie dobrze mogła powiedzieć, żebym z Edmundem nie czytała książki, a wtedy zapewne zrobilibyśmy to, żeby wywołać u niej złość. To dziecinne, ale na tym polega dobra zabawa. A przecież żeby trafić do Narnii trzeba BYĆ DZIECKIEM!!!

Być może wiecie, że to nie była moja pierwsza wizyta w tym tajemniczym, nieznanym, a jednocześnie pięknym i fascynującym świecie. Dodam też, że przekonywałam Zuzannę, Edmunda i Piotra, że byłam tam, ale...

Canis | 2012-07-31

Książka bardzo ładna i ciekawa. Lubiłam ją czytać gdy byłam nieco mniejsza, a teraz dalej mnie zachwyca, wyobraźnia C.S.Lewis'a, jak i cały magiczny świat Narnii.

Lew, Czarownica i Stara Szafa jest to książka, w której poznajemy czworo rodzeństwa, które przeprowadziło się do starego domu. Sprawdzają w nim dokładnie każdy zakamarek, kiedy Łucja natrafia na Starą Szafę, w której jest wiele płaszczy. Trafia w ten sposób do innego, magicznego świata, który jest cały skuty lodem. Spotyka tam pewnego fauna, który zabiera ją do swego domu i opowiada o złej czarownicy. Łucja wraca przez drzwi od szafy do rzeczywistego świata. Okazuje się, że czas płynie tam zupełnie inaczej, a pozostała trójka rodzeństwa nie wieży w jej opowieści o magicznym świecie Narnii. Po jakimś czasie, w różnych okolicznościach i reszta rodzeństwa trafia do świata Narnii. Poznają pewną legendę, spotykają lwa i muszą zmierzyć się ze złą Czarownicą. A co stanie się dalej? Pozostawiam resztę w Twoich rękach.

Lubiłeś jako...

Leena | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Urocza historia dzieci w krainie Narnii...ale ich przygody zna chyba każdy chociażby z serialu BBC, który emitowała TVP na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Chyba każdy z nas próbował odszukać Narnię w każdej szafie w domu pamiętając zawsze słowa, że "...nie powinno się nigdy zatrzaskiwać za sobą drzwi, gdy się wchodzi do szafy"

talka | 2011-12-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Opowieści z Narnii to dla mnie jak powrót do czasów dzieciństwa, do baśniowej krainy, gdzie dobro walczy ze złem. Pochłonęłam tą książkę w jeden dzień:) Polecam

Naprawdę uwielbiam tą historię o rodzeństwie. Rewelacyjna przygodowa książka odciągająca czytającego od monotonni.

Sonia | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

Jest rok 1940. Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja zostają odesłani przez rodziców na wieś, do domu starego Profesora Kirke’a. Mają tam bezpiecznie przeczekać okres wojennych bombardowań Londynu. Pewnego deszczowego dnia dzieci z nudów przechadzają się po domu. Uwagę najmłodszej dziewczynki, Łucji, przykuwa stara szafa garderobiana, która okazuje się portalem do leśnej krainy przykrytej śnieżnym puchem. Poznaje tam fauna, który wtajemnicza ją w świat Narnii i panujących tam zasad. Zima trwa tam już od dawna i nie zanosi się na zmianę, gdyż na tronie zasiada zła wiedźma, samozwańcza biała królowa. Łucja postanawia z pomocą rodzeństwa odsunąć czarownicę od władzy, aby do tej pięknej krainy powróciła wiosna, a wraz z nią zieleń, słońce i radość.

„Lew, czarownica i stara szafa” to bajka, którą Lewis pięknie zadedykował swojej chrześnicy Lucy Barfield.

„Moja Droga Lucy,
Napisałem tę powieść dla ciebie, ale kiedy zaczynałem ją pisać, nie zdawałem sobie sprawy, że dziewczynki rosną szybciej niż...

Opowieści z Narnii...od tego zaczęła się moja przygoda z fantasy, jeszcze w szkole podstawowej. Do dzisiaj kiedy przypomnę sobie ten niezwykły, magiczny, zimowy klimat Narnii aż się ciepło robi na sercu! Myślę, że przy najbliższej okazji kupię sobie tą książkę, przeczytam ją jeszcze raz i odłożę na półkę i pozostanie tam dla moich dzieci.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto