Okładka książki Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Autor:
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Lion, the Witch and the Wardrobe
wydawnictwo
Media Rodzina
Narnia, Aslan, Kaspian, Łucja
typ
papier
7,13 (12313 ocen i 714 opinii)

Opis książki

Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Aga | 2013-11-15

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to rodzeństwo, które w okresie wojny i bombowych nalotów zmuszone jest do zamieszkania na wsi razem ze starym Profesorem. Na początku nie są tym zachwyceni, ale później dochodzą do wniosku, że przecież dom jest na wsi, będą mogli bawić się na łące, biegać po lesie, chodzić na spacery. Ale oczywiście, jak to często bywa, gdy sobie dokładnie coś zaplanujemy, pierwszego dnia pada deszcz. Nie kropi i nie jest to żadna mżawka, lecz prawdziwa ulewa. I już zapowiada się kolejny nudny dzień, gdy nagle Łucja wpada na pomysł zabawy w chowanego. Niewinna zabawa przeradza się w prawdziwą przygodę.
Uwielbiam świat wymyślony przez Lewisa. Narnia zaskakuję nas z każdym zdaniem napisanym przez autora. Jest świetnym połączeniem baśni z powieścią fantastyczną. Na każdym kroku czekają na nas fauny, centaury, karły, driady, hamadriady i wiele innych zaskakujących stworzeń. Nie wiem dlaczego, ale postacią, która wywarła na mnie największe wrażenie był Edmund. Jest jedną z...

Wkp | 2014-03-10

Druga Wojna Światowa. Czwórka rodzeństwa, Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja, uciekając przed wojenną zawieruchą, zamieszkują na wsi. W tajemniczym domu znajdują jednak dziwną szafę, przez którą trafiają do owładniętej zimą krainy Narnii, gdzie przyjdzie im się zmierzyć ze złą królową...

Dzieło życia Lewisa, którego Tolkien, przyjaciel CS, nie potrafił docenić, to zdecydowania książka warta poznania. Na równi z Hobbitem Tolkiena, któremu miałem więcej do zarzucenia niż jej.

Oczywiście jet to dość typowa baśń, która zarazem wymyka się ścisłym ramom tego gatunku, trwając w nich jednocześnie. Napisana lekki, prostym językiem, nie posiada dłużyzn, za to intryguje pomysłowością. Wiele kwestii zostaje wciąż otwartych po lekturze dzieła i nastraja optymistycznie w stosunku do następnych sześciu tomów.

Nie znaczy to jednak, że obyło się bez minusów, choć te jednak wynikają z naleciałości kulturowych i konwenansów, jakie na gatunek baśni nałożył ciężar spuścizny jej twórców. Chodzi tu...

lucy | 2012-05-06
Przeczytana: 2010 rok

Ksiazka jest bardzo dobra można ją przeczytać w jeden dzień.Niesamowite magiczne zwierzęta i cała karina sprawia że mozna sie wciagnać;)

Canis | 2012-07-31

Książka bardzo ładna i ciekawa. Lubiłam ją czytać gdy byłam nieco mniejsza, a teraz dalej mnie zachwyca, wyobraźnia C.S.Lewis'a, jak i cały magiczny świat Narnii.

Lew, Czarownica i Stara Szafa jest to książka, w której poznajemy czworo rodzeństwa, które przeprowadziło się do starego domu. Sprawdzają w nim dokładnie każdy zakamarek, kiedy Łucja natrafia na Starą Szafę, w której jest wiele płaszczy. Trafia w ten sposób do innego, magicznego świata, który jest cały skuty lodem. Spotyka tam pewnego fauna, który zabiera ją do swego domu i opowiada o złej czarownicy. Łucja wraca przez drzwi od szafy do rzeczywistego świata. Okazuje się, że czas płynie tam zupełnie inaczej, a pozostała trójka rodzeństwa nie wieży w jej opowieści o magicznym świecie Narnii. Po jakimś czasie, w różnych okolicznościach i reszta rodzeństwa trafia do świata Narnii. Poznają pewną legendę, spotykają lwa i muszą zmierzyć się ze złą Czarownicą. A co stanie się dalej? Pozostawiam resztę w Twoich rękach.

Lubiłeś...

talka | 2011-12-28
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Opowieści z Narnii to dla mnie jak powrót do czasów dzieciństwa, do baśniowej krainy, gdzie dobro walczy ze złem. Pochłonęłam tą książkę w jeden dzień:) Polecam

Naprawdę uwielbiam tą historię o rodzeństwie. Rewelacyjna przygodowa książka odciągająca czytającego od monotonni.

Inka | 2011-08-30
Przeczytana: 2005 rok

Czekam z niecierpliwością, aż moje rodzeństwo zaśnie. Nie mogę się już doczekać spotkania z nowym przyjacielem - jedynym i prawdziwym. I choć jest tylko faunem to doskonale mnie rozumie. Nie wiem tylko, dlaczego jestem dla niego Córką Ewy... Moja mama to nie żadna tam Ewa! W dodatku musieliśmy ją opuścić, a raczej to ona opuściła nas... Wyjechaliśmy na tę cichą wieś, nawet przytulną, gdyby nie gospodyni, która ciągle uprzykrzała życie w domu. Nie dotykać, nie rozglądać się, nie wchodzić tam i tu... Wiadomo przecież, że dzieci i tak się nie posłuchają, więc równie dobrze mogła powiedzieć, żebym z Edmundem nie czytała książki, a wtedy zapewne zrobilibyśmy to, żeby wywołać u niej złość. To dziecinne, ale na tym polega dobra zabawa. A przecież żeby trafić do Narnii trzeba BYĆ DZIECKIEM!!!

Być może wiecie, że to nie była moja pierwsza wizyta w tym tajemniczym, nieznanym, a jednocześnie pięknym i fascynującym świecie. Dodam też, że przekonywałam Zuzannę, Edmunda i Piotra, że byłam tam,...

Leena | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Urocza historia dzieci w krainie Narnii...ale ich przygody zna chyba każdy chociażby z serialu BBC, który emitowała TVP na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Chyba każdy z nas próbował odszukać Narnię w każdej szafie w domu pamiętając zawsze słowa, że "...nie powinno się nigdy zatrzaskiwać za sobą drzwi, gdy się wchodzi do szafy"

Opowieści z Narnii...od tego zaczęła się moja przygoda z fantasy, jeszcze w szkole podstawowej. Do dzisiaj kiedy przypomnę sobie ten niezwykły, magiczny, zimowy klimat Narnii aż się ciepło robi na sercu! Myślę, że przy najbliższej okazji kupię sobie tą książkę, przeczytam ją jeszcze raz i odłożę na półkę i pozostanie tam dla moich dzieci.

Rewelacyjna opowieść. Na pewno spodoba się dzieciom! Może mnie już nie przystoi czytać takich książek, ale byłam zachwycona, jak dziecko!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica