Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Autor:
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Lion, the Witch and the Wardrobe
wydawnictwo
Media Rodzina
Narnia, Aslan, Kaspian, Łucja
typ
papier
7,13 (12500 ocen i 721 opinii)

Opis książki

Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
lacerta | 2014-05-23
Przeczytana: 22 maja 2014

Wspaniała książka, niby dla dzieci, ale uważam, że nawet dorośli mogą ją przeczytać z dziecięcą fascynacją. Świat stworzony przez Lewisa wciąga i nie daje o sobie zapomnieć.
Urzekła mnie również dedykacja, ma ona w sobie dużo prawdy.

Świetna książka! Jedna z pierwszych fantasy, które przeczytałam, kiedy byłam jeszcze w podstawówce :)

Monika | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

W celu złapania oddechu pomiędzy jednym kryminałem a drugim thrillerem, sięgnęłam po bajkę. No cóż.... w tej bajce nie brak niestety brutalnych scen, walk na śmierć i życie, trupów i krwi. Niezły "oddech" sobie zafundowałam :(
Spodziewałam się pięknej historii z morałem, otrzymałam współczesną bajkę pełną przemocy.

książek: 19687

C. S Lewis- brytyjski pisarz, historyk, teolog, po trochę też filozof. Popularność przyniósł mu cykl fantasy, który otwiera właśnie ta powieść. Bohaterami tej jak kolejnych części "Opowieści z Narnii" są Łucja, Zuzanna , Edmund i Piotr . Któregoś dnia podczas zwykłej dziecięcej zabawy w chowanego jedna z postaci przenosi się do magicznej krainy Po jakimś czasie w wyniku różnych zdarzeń trafia tam cała czwórka. Narnia bo o niej mowa jest miejscem w, którym ludzie czekają na uwolnienie. Rządy sprawuje tam Biała Czarownica. Kobieta nikt nie wierzy , w to , że jest jeszcze jakaś szansa na zmiany . Zmiany na lepsze. Jednak wszystko może się zdarzyć, ale nie ma nic za darmo.....
Autor utwór ten zadedykował swojej małej chrześnicy. Chciał stworzyć opowieść, która pozwoli czytelnikowi choć na chwilę ponownie poczuć się jak dziecko .Sztuka ta mu się udała . Przenosi nas do miejsca rodem z baśni. Nie znajdziemy tu zbędnych opisów ani bardzo dokładnych charakterystyk postaci. To nie...

summerak | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Bardzo fajna książka , pełna magii :)
Fabuła jest tak skonstruowana aby zarówno starszy jak i młodszy czytelnik znalazł w tej powieści coś dla siebie .
Na pewno przeczytamy kolejne części :)

Magiczna opowieść o czwórce rodzeństwa,która przez drzwi od szafy trafia do Narnii.Książkę pierwszy raz przeczytałam jak miałam 9 lat i od tego czasu często do niej powracam.Nic nie rozbudza tak dziecięcej wyobraźni jak mroźna kraina,ogromny lew, zwierzęta które mówią i zła czarownica. Polecam wszystkim dużym i małym:)

Lunatyczka | 2011-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Narnia , Lew , Czarownica i stara szafa to jedna z moich ulubionych książek. Gdy pierwszy raz spotkałam się z Narnią miałam 9 lat , i nie była to wersja książkowa, wraz z rodzicami i siostrą poszłam do kina na ten film. Film oczywiście bardzo mi się spodobał.
Lecz dopiero w zeszłym roku przeczytałam całą serie.

Iga | 2010-08-17
Przeczytana: 09 kwietnia 2005

Zawsze lubiłam wracać do tej książki. Uwielbiam Narnię i jej mieszkańców. Przez jakiś czas bardzo denerwował mnie Edmund, jednak po jakimś czasie nawet go polubiłam.

Chyba wszyscy znają już historię Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra, którzy przypadkiem odnaleźli przejście do innego świata zwanego Narnią. Ich przygoda nie zaczęła się wcale wesoło. Gdy po raz pierwszy odwiedzili tajemniczą krainę, była ona skuta lodem i pod władzą okrutnej, przebiegłej Czarownicy, która za wszelką cenę chciała wiecznie panować nad światem.

Jednak czwórka niezwykłych dzieci, miała raz na zawsze zniweczyć jej plany. A na to Wiedźma nie mogła im pozwolić...

Pierwsze części serii fantastycznych bywają zazwyczaj najlepsze, ponieważ czytelnik
doznaje błogostanu, gdy zapoznaje się z całkowicie nowym światem. Tak chyba jest również w moim przypadku. Książkowa Narnia różni się od filmowej (którą znam od dawna), dlatego jestem nią niezmiernie zafascynowana. No i do tego dochodzą jeszcze ciekawe, magiczne i gadające istoty, które uwielbiam w powieściach fantastycznych oraz nietuzinkowi główni bohaterowie.

Najmłodsza Łucja (książkowa i filmowa) najbardziej przypadła mi do...

Aga | 2013-11-15

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to rodzeństwo, które w okresie wojny i bombowych nalotów zmuszone jest do zamieszkania na wsi razem ze starym Profesorem. Na początku nie są tym zachwyceni, ale później dochodzą do wniosku, że przecież dom jest na wsi, będą mogli bawić się na łące, biegać po lesie, chodzić na spacery. Ale oczywiście, jak to często bywa, gdy sobie dokładnie coś zaplanujemy, pierwszego dnia pada deszcz. Nie kropi i nie jest to żadna mżawka, lecz prawdziwa ulewa. I już zapowiada się kolejny nudny dzień, gdy nagle Łucja wpada na pomysł zabawy w chowanego. Niewinna zabawa przeradza się w prawdziwą przygodę.
Uwielbiam świat wymyślony przez Lewisa. Narnia zaskakuję nas z każdym zdaniem napisanym przez autora. Jest świetnym połączeniem baśni z powieścią fantastyczną. Na każdym kroku czekają na nas fauny, centaury, karły, driady, hamadriady i wiele innych zaskakujących stworzeń. Nie wiem dlaczego, ale postacią, która wywarła na mnie największe wrażenie był Edmund. Jest jedną z...

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku