Okładka książki Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa

Autor:
Cykl: Opowieści z Narnii (tom 1)
tłumaczenie
Andrzej Polkowski
The Lion, the Witch and the Wardrobe
wydawnictwo
Media Rodzina
Narnia, Aslan, Kaspian, Łucja
typ
papier
7,12 (11917 ocen i 690 opinii)

Opis książki

Nieznany świat czeka za drzwiami trzeba je tylko otworzyć. Narnia skuta wiecznym mrozem kraina, która czeka na wyzwolenie. Czworo śmiałków wchodzi przez drzwi szafy do Narnii, świata zniewolonego mocą Białej Czarownicy. I gdy prawie nie ma już nadziei, powrót Wielkiego Lwa Aslana staje się zwiastunem zmian- ale nie za darmo

źródło opisu: Media Rodzina, 2005

Opinie czytelników
lacerta | 2014-05-23
Na półkach: Przeczytane, Serie/cykle
Przeczytana: 22 maja 2014

Wspaniała książka, niby dla dzieci, ale uważam, że nawet dorośli mogą ją przeczytać z dziecięcą fascynacją. Świat stworzony przez Lewisa wciąga i nie daje o sobie zapomnieć.
Urzekła mnie również dedykacja, ma ona w sobie dużo prawdy.

Świetna książka! Jedna z pierwszych fantasy, które przeczytałam, kiedy byłam jeszcze w podstawówce :)

summerak | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Bardzo fajna książka , pełna magii :)
Fabuła jest tak skonstruowana aby zarówno starszy jak i młodszy czytelnik znalazł w tej powieści coś dla siebie .
Na pewno przeczytamy kolejne części :)

Iga | 2010-08-17
Przeczytana: 09 kwietnia 2005

Zawsze lubiłam wracać do tej książki. Uwielbiam Narnię i jej mieszkańców. Przez jakiś czas bardzo denerwował mnie Edmund, jednak po jakimś czasie nawet go polubiłam.

Chyba wszyscy znają już historię Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra, którzy przypadkiem odnaleźli przejście do innego świata zwanego Narnią. Ich przygoda nie zaczęła się wcale wesoło. Gdy po raz pierwszy odwiedzili tajemniczą krainę, była ona skuta lodem i pod władzą okrutnej, przebiegłej Czarownicy, która za wszelką cenę chciała wiecznie panować nad światem.

Jednak czwórka niezwykłych dzieci, miała raz na zawsze zniweczyć jej plany. A na to Wiedźma nie mogła im pozwolić...

Pierwsze części serii fantastycznych bywają zazwyczaj najlepsze, ponieważ czytelnik
doznaje błogostanu, gdy zapoznaje się z całkowicie nowym światem. Tak chyba jest również w moim przypadku. Książkowa Narnia różni się od filmowej (którą znam od dawna), dlatego jestem nią niezmiernie zafascynowana. No i do tego dochodzą jeszcze ciekawe, magiczne i gadające istoty, które uwielbiam w powieściach fantastycznych oraz nietuzinkowi główni bohaterowie.

Najmłodsza Łucja (książkowa i filmowa) najbardziej przypadła mi do gus...

Magiczna opowieść o czwórce rodzeństwa,która przez drzwi od szafy trafia do Narnii.Książkę pierwszy raz przeczytałam jak miałam 9 lat i od tego czasu często do niej powracam.Nic nie rozbudza tak dziecięcej wyobraźni jak mroźna kraina,ogromny lew, zwierzęta które mówią i zła czarownica. Polecam wszystkim dużym i małym:)

Aga | 2013-11-15

Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja to rodzeństwo, które w okresie wojny i bombowych nalotów zmuszone jest do zamieszkania na wsi razem ze starym Profesorem. Na początku nie są tym zachwyceni, ale później dochodzą do wniosku, że przecież dom jest na wsi, będą mogli bawić się na łące, biegać po lesie, chodzić na spacery. Ale oczywiście, jak to często bywa, gdy sobie dokładnie coś zaplanujemy, pierwszego dnia pada deszcz. Nie kropi i nie jest to żadna mżawka, lecz prawdziwa ulewa. I już zapowiada się kolejny nudny dzień, gdy nagle Łucja wpada na pomysł zabawy w chowanego. Niewinna zabawa przeradza się w prawdziwą przygodę.
Uwielbiam świat wymyślony przez Lewisa. Narnia zaskakuję nas z każdym zdaniem napisanym przez autora. Jest świetnym połączeniem baśni z powieścią fantastyczną. Na każdym kroku czekają na nas fauny, centaury, karły, driady, hamadriady i wiele innych zaskakujących stworzeń. Nie wiem dlaczego, ale postacią, która wywarła na mnie największe wrażenie był Edmund. Jest jedną z cie...

Victoria014 | 2011-07-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Narnia , Lew , Czarownica i stara szafa to jedna z moich ulubionych książek. Gdy pierwszy raz spotkałam się z Narnią miałam 9 lat , i nie była to wersja książkowa, wraz z rodzicami i siostrą poszłam do kina na ten film. Film oczywiście bardzo mi się spodobał.
Lecz dopiero w zeszłym roku przeczytałam całą serie.

Aithusa | 2012-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione

„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródziemia, pragnął stworzyć własny, magiczny świat i w niedługim czasie mu się to udało. A świat ten był doprawdy bajkowy!

II wojna światowa to czas, w którym rozpoczyna się akcja powieści, stanowiącej pierwszą część serii. Londyn zaczyna być oblegany przez niemieckie wojska. Każdy z mieszkańców poszukuje schronienia, a co za tym idzie - pomysłu na ochronę swoich dzieci. W tej sytuacji miasto opuszcza czwórka rodzeństwa – Łucja, Zuzanna, Edmund i Piotr. Razem z resztą dzieci, odjeżdżają pociągiem do miejsc, w których mają mieszkać. Rodzeństwu przypada osobliwy dom na wsi.

Każde z dzieci miało mieszane uczucia odnośnie przeprowadzki; Łucja – najmłodsza z czwórki rodzeństwa – tęskniła za rodzicami,...

Moja pierwsza książka z gatunku fantasy. Dostałam ją od dziadków na imieniny. Mama powtarzała: ,,Nie, nie spodoba jej się, tam są potwory, nie polubi fantastki," Ups.:) spodobała, i to jeszcze jak! wspaniała, cudowna, magiczna, zapadająca w pamięć historia.
Z pewnością wiecie, że chodzi o rodzeństwo: Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję. Przypadkowo trafiają do Narnii. Magicznej krainy, w której panuje wieczna zima, bobry i inne zwierzęta potrafią mówić, a oprócz tego można tam też spotkać fauna, centaura i wielkiego lwa.
Niezwykła historia, przepełniona wyobraźnią genialnego angielskiego pisarza Cliva S. Lewisa. Gorąco polecam! Jeśli jeszcze nie przeczytałeś, to po tę pozycję sięgnij koniecznie.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Henry Hazlitt
    120. rocznica
    urodzin
    Sztuka ekonomii polega na tym, by spoglądać nie tylko a bezpośrednie, ale i na odległe skutki danego działania czy programu; by śledzić nie tylko konsekwencje, jakie dany program ma dla jednej grupy, ale jakie przynosi wszystkim.
  • Arkady Fiedler
    120. rocznica
    urodzin
    Bo serce, polskie serce to dziwna rzecz : może włóczyć się po całym świecie, może upadać na rozdrożach, uzbrajać się w pancerz zapomnienia, może upajać się blaskiem obcego nieba - aż oto znienacka i chytrze zgotuje sobie samemu podstęp i wpadnie we własną sieć .
  • Alberto Moravia
    107. rocznica
    urodzin
    Każdy wybiera sobie raj, który jest piekłem dla innych.
  • Jonasz Kofta
    Trzeba marzyć
  • William Blake
    257. rocznica
    urodzin
    Nie próbuj mówić o miłości,
    Bo ona w słowach się nie mieści.
    Jest jak wiatr: cichy, niewidzialny,
    Co tylko czasem zaszeleści.
  • Stefan Zweig
    133. rocznica
    urodzin
    Jakże tu żyć z czułym sercem na takim świecie.
  • Claude Lévi-Strauss
    46. rocznica
  • Stanisław Wyspiański
    107. rocznica
    Miałeś, chamie, złoty róg,
    miałeś, chamie, czapkę z piór:
    czapkę wicher niesie,
    róg huka po lesie,