Historia i tradycje Warszawskich Kosynierów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Niniejsza książka to niezwykły album, który ukazuje dzieje i tradycje bojowej jednostki, upamiętnionej w księgach dziejów sił powietrznych wielu krajów, w historii Europy i świata. Album poświęcony jest polskim myśliwcom z legendarnych eskadr, dywizjonów i pułków noszących zaszczytną nazwę Warszawskich Kosynierów . Ich czyny, zapierające dech, powietrzne boje były treścią wielu opracowań historycznych, dzieł literackich, tchnących romantyzmem wierszy i piosenek. Album ukazuje nie tylko wielką i bogatą historię, ale i dzień dzisiejszy pułku, sylwetki ludzi, którzy teraz tworzą jego dzieje. W albumie zawarto piękną symbolikę Warszawskich Kosynierów, jej rodowód i tradycje. Książkę opracowano dla szerokich rzesz czytelników pasjonujących się historią lotnictwa, barwnymi postaciami myśliwskich asów, szanujących lotnicze tradycje.