Europa nie prowincjonalna. Non provincial Europe

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Najobszerniejsza praca zbiorowa(124 autorów, 116 tekstów), poświęcona wschodnim ziemiom dawnej Rzeczypospolitej w latach 17721999. Autorzy książki, reprezentujący różne szkoły pojmowania przeszłości, pochodzący z dziesięciu państw( Anglii, Białorusi, Francji, Izraela, Litwy, Łotwy, Polski, Rosji, Stanów Zjednoczonych AP, Ukrainy), omawiają, niekiedy w sposób bardzo kontrowersyjny, dzieje obszaru rozciągającego się między Bałtykiem a Morzem Czarnym, od wschodu ograniczonego granicą Państwa Polskiego w okresie przedrozbiorowym, a od zachodu linią demarkacyjną rozdzielającą w latach 19391941 okupację sowiecką od niemieckiej.

Maciej Skuczyński | 2013-03-13
archiwista_cyklista | 2016-12-05