Albuera 1811

Wydawnictwo: Bellona
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
831109991X
historyczna

Opis kampanii napoleońskiej w Hiszpanii i jednej z bitew, pod Albuerą, w której polscy żołnierze odegrali znaczącą rolę. Książka zawiera także szerszą perspektywę historyczną, mapy z opisami ruchów wojsk, ryciny z epoki.

Getos | 2012-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2012

solidna pozycja opisująca bój pod Albuerą w 1811 r. gdzie siły sprzymierzonych pod dowództwem gen. Beresforda zatrzymały idące na odsiecz Badajoz wojska francuskie dowodzone przez marsz. Soulta, książkę warto przyczytać ze względu na ukazane w tej bitwie szarże polskich "piekielnych lansjerów" dowodzonych przez Konopkę, które w kilku momentach bitwy pozwalały ocalić francukie jednostki od klęski, szarże w których Polacy zdobyli 5 sztandarów angielskich (coś czego nie udało się zrobić żadnej jednostce francuskiej w całej kampanii hiszpańskiej), szarże które powinny być bardziej cenione niż Somosierra...

pawel.dobroczek | 2016-09-25
Na półkach: historia, Przeczytane