Prawdziwa histora w Kodzie Leonarda Da Vinci

Wydawnictwo: Rebis
83-7301-713-5
dan, brown, da vinci,
historyczna

Niezbędny przewodnik rzucający nowe światło nie tylko na Kod Leonarda da Vinci, ale i na największe tajemnice historii. Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci - cieszącej się fantastycznym powodzeniem książce o współczesnych poszukiwaniach Graala - zaintrygował miliony czytelników, ubarwiając historię. Nie byłoby w tym nic złego ani nowego, gdyby nie zapewniał solennie, że... pisze prawdę. Tak...

Tak jednak nie jest. Sharan Newman, mediewistka, a zarazem autorka kryminałów osadzonych w średniowiecznej Francji, ukazuje, jak Dan Brown rozmija się z faktami, i dowodzi, że wcale nie trzeba się uciekać do tak grubych retuszy, aby przykuć uwagę miłośników literatury sensacyjnej. Historia bowiem - ta prawdziwa - sama w sobie jest sensacyjna!

Czy Maria Magdalena była prostytutką? Apostołem? Żoną Jezusa?
Dlaczego niektóre ewangelie nie weszły do Nowego Testamentu?
Czym naprawdę był święty Graal?
Kim byli templariusze i dlaczego tak tragicznie skończyli?

źródło opisu: rebis.com.pl

źródło okładki: rebis.com.pl

Sylwia Binkowicz | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, 2016

Wysiłek autorki włożony w 'rozebranie' 'Kodu da Vinci' na tak maleńkie cząstki i przeanalizowanie każdego elementu po kolei to trud nieoceniony. Dla odbiorcy, który lubi książkę Browna nie będzie to jednak lektura, którą pokocha i się zauroczy. Przeczyta ją, wiele się dowie, usiłuje zapamiętać, ale ogrom szczegółów podany przez autorkę jest wprost niemożliwy do przyswojenia jeśli nie jest się takim samym pasjonatem jak Sharan Newman - no chyba, że będzie się analizowało obydwie książki jednocześnie. Warto jednak było sięgnąć po tą lekturę, bo 'coś głowy na pewno się przytrzyma'. Dla prostego czytelnika mojego pokroju jest to jednak kompendium tak wielu szczegółów, że książka choć obnażyła historię do krzty prawdziwości to jednak... przytłoczyła ogromem wiedzy.

tommy89 | 2015-07-17
Przeczytana: 04 lipca 2015