Przemiany demograficzno-etniczne na obszarze Jugosławii w XX wieku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
historyczna

Zaledwie kilka lat temu na terytorium Jugosławii miał miejsce krwawy konflikt zbrojny. Walczyli ze sobą mieszkańcy tej pięknej ziemi: Chorwaci, Muzułmanie, Serbowie, Albańczycy. Wojna domowa objęła między innymi Bośnię i Hercegowinę, Slawonię i Kosowo. Bratobójcze zmagania pochłonęły dziesiątki tysięcy ofiar. Autor publikacji stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało, i ukazać dramatyczne konsekwencje, jakie wojna przyniosła obywatelom Jugosławii. Książka jest obszernym kompendium wiedzy demograficznej i etnicznej dla geografów, historyków i politologów interesujących się przeszłością, teraźniejszością i przyszłością narodów jugosławiańskich.

ali21 | 2016-03-02
AGnieszka | 2015-10-28