Kobiety Hitlera. Gorliwe protektorki i oddane metresy Führera

Seria: Czas i ludzie
Wydawnictwo: Videograf
Hitlers Frauen
historyczna

Prawie żaden dyktator nie przyciągał kobiet swojej epoki równie silnie, jak Hitler. Były wśród nich nie tylko proste dziewczyny, które ulegały jego demagogii, hipnotycznej sile wzroku, tonacji głosu i napoleońskim gestom, ale też kobiety z towarzystwa, artystki, bogate protektorki, które wspierały go politycznie i pomagały w życiu prywatnym. W swojej książce Erich Schaake opowiada o kobietach, które odegrały decydującą rolę w życiu Hitlera, począwszy od jego matki, poprzez Geli Raubal i Ewę Braun, aż po Christę Schroeder, jedną z jego sekretarek. Autor analizuje fenomen niesamowitej siły przyciągania dyktatora i wnosi zadziwiające elementy do obrazu jego związków z kobietami, przytaczając wiele nieznanych szczegółów na temat życia prywatnego, osobowości i psychiki Hitlera. Przytoczone przez niego informacje bazują na bieżącej literaturze historycznej, a także na wypowiedziach i wspomnieniach naocznych świadków.

onika | 2012-08-07
Na półkach: Przeczytane, Portrety

Przeczytałam i nadal nie rozumiem "fenomenu Hitlera". Zastanawiają mnie te wszystkie kobiety, które tak histerycznie go uwielbiały, co w nim takiego widziały, że na wszystko inne mogły być ślepe? W końcu on tylko pozwalał się uwielbiać. Książka dobrze napisana, dobrze się czyta.

Joanna | 2012-12-26

Podobała mi się jako książka, niestety nie mogę nic powiedzieć na temat prawdziwości opisanych wydarzeń czy relacji. Za mało na ten temat wiem.

fotomusicslave | 2012-03-02

Ciekawa, z kilkoma faktami nie znanymi mi wcześniej. Warto przeczytać, jeśli ktoś interesuje się takim tematem jak największy złoczyńca świata.

BAAFFMLOVE | 2017-05-02
osawnalesniku | 2016-11-20