Człowiek do wynajęcia. Wyspa

Wydawnictwo: TRIO

Książka składa się ona z dwóch krótkich powieści sensacyjno-szpiegowskich, które łączy postać tajemniczego głównego bohatera będącego agentem tajnych służb. Akcja tych utworów dzieje się niemal na wszystkich kontynentach na przestrzeni 50 lat, między rokiem 1958 a czasami współczesnymi. Autor na tle znanych z historii wydarzeń przedstawia perypetie wyjątkowego człowieka. Bohatera książki, polskiego dziennikarza, spotykamy na festiwalu w Woodstock, w nocnym klubie w Londynie, na nartach w Dolomitach, na Konkursie Chopinowskim, na plażach w Rio, w Dolinie Rospudy, w stalinowskiej Moskwie, w Pradze Aleksandra Dubczeka czy na pewnej tajemniczej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Specjalnie do tego szkolony, przewozi przez granicę gorący towar, zna techniki walk wschodnich, kocha jazz, uwodzi piękne kobiety, potrafi porozumieć się w kilku językach, swobodnie rozprawia o literaturze, przyjaźni się z politykami i celebrities. Jest didżejem, egzekutorem, autorem popularnych szlagierów, rozjemcą, negocjatorem. Żyje między nami.

Patryk | 2013-03-08

Ta książka to najlepszy dowód na to, że nie każdy może pisac powieści sensacyjne. Autor prawdopodobnie po przeczytaniu kilku tego typu pozycji postanowił, że jest już gotów stworzyc własną. Zazwyczaj czytam każdą książkę do końca nawet jeśli na początku okazuje się totalnym gniotem i im dalej tym wcale nie jest lepiej, ale Gaszyński rozłożył mnie na łopatki rozdziałem dotyczącym zamachu, który miał zostac przeprowadzony w Dolinie Rospudy przez tajną jednostkę specjalną Greenpeace'u o nazwie "Warpeace" (cały czas mam wrażenie, że bardziej odpowiednia byłaby, gdyby brzmiała "Greenwar"). Celem mieli byc rzekomo obstawiający drzewa ekolodzy, a wina zrzucona na żądających budowy obwodnicy mieszkańców. Błagam! Po tym rozdziale stwierdziłem, że nie zdzierżę ani strony więcej i wyrzuciłem arcydziełko przez okno. Nie wiem kto dopuścił, żeby to coś zostało wydane, ale sądzę, że powinien zostac zwolniony. Kupiłem w Matrasie za 4zł, ale i tak żałuję.

JakiMany | 2014-01-08
Na półkach: Przeczytane, Inne