Wojna polsko bolszewicka na łamach polskich fachowych p

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Książka jest przygotowana na szerokiej podstawie materiałowej. Autor wykorzystał ponad opracowań, w tym również takie, które były opublikowane niezależnie od czasopism wojskowych. Na podstawie tych opracowań Zdzisław G. Kowalski doszedł do licznych ustaleń odnoszących się do samego czasopiśmiennictwa wojskowego, jak też w sprawach związanych z przebiegiem wojny polsko sowieckiej. Na uwagę zasługują ponadto różne trafne wnioski badawcze Autora oraz cenne uwagi i spostrzeżenia.

Bogusław | 2013-11-28