Miodowe miesiące...Początki Państwowego Wydawnictwa Nukowego

Wydawnictwo: Europejskie Centrum Edukacyjne
historyczna

Książka ta ukazuje okoliczności powołania Państwowego Wydawnictwa Naukowego , stanowiącego ówcześnie zupełnie nową jakość na polskim rynku wydawniczym. Prezentuje efekty naśladowania wzorców radzieckich, podejścia do działalności wydawniczej podporządkowanej względom ideologicznym. Z drugiej strony w książce D. Degen odtworzone zostały Miodowe miesiące PWN u, kiedy to w bardzo trudnych warunkach kształtował się profesjonalny warsztat edytorski, a pracownicy zdobywali doświadczenie, z którego korzystali w późniejszych latach, kiedy to uwarunkowania polityczne nie blokowały tak silnie inicjatyw wydawniczych w sferze publikacji naukowych.