Rozmowy polskie 1979-1998

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Edycja Dzieł zbranych Czesława Miłosza obejmuje całość jego twórczości prozatorskiej, eseistycznej i translatorskiej.Wydawcy oddają do rąk czytelnika utwory w jednolitym opracowaniu, opatrzone niezbednymi objaśnieniami oraz współczesnym komentarzem autorskim. Edycja ta stworzy podstawę do innych wydań, opracowań i tłumaczeń.

rokita49 Boruta | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jan Błoński powiedział:"Miłosz jest jak świat".Książka ta potwierdza to w całej rozciągłości.Oznaczyłem w niej kilkaset fragmentów,do których będę często wracał.Problemy w niej poruszane dotyczą w najszerszym pojęciu,sensu ludzkiego życia.Czyli dotyczą każdego z nas.I nikt tego nie czyta!!!Dopisane 14.01.2016 - "Okazuje się,że elementy jakiejś ideologii są przyswajane niemal nieświadomie,a skutki są straszne...Przez kolejne pięć lat nastąpił poślizg w kierunku bałwochwalstwa nacji.Przygotowywała się rzeź".(To akurat o Jugosławii)..."Bałwochwalstwo nacji" jest stale,pod skórą i jest w Polsce,moim zdaniem permanentnym zagrożeniem.Uważam zasadniczo formację polską za nacjonalistyczną i ateistyczną.W te chrześcijańskie przebrania zupełnie nie wierzę...". - wywiad przeprowadzony przez Elżbietę Sawicką.

gggagg | 2012-05-09
Lilika | 2016-11-24