Wyzwanie czytelnicze LC

Naruto tom 4 - Most bohaterów

Tłumaczenie: Rafał Rzepka
Cykl: Naruto (tom 4)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
-ナルト-
komiksy

Sasuke upada rażony ciosem przeznaczonym dla Naruto. W tym momencie z Naruto dzieje się coś dziwnego, przepełniają go wściekłość i smutek. Co będzie z Haku, gdy uderzy w niego ta wyzwolona złość...?! Jak potoczą się losy pojedynku Zabuzy i Kakashiego?! Jak zakończą się wydarzenia w Kraju Fal?!

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2015-07-07
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Zakończenie wątku z Krajem Fal oraz początek egzaminów na chuninów. Ostateczne starcie ze zbirami jest całkiem dobrze poprowadzone – naprawdę w pewnym momencie zacząłem współczuć czarnym charakterom. Niestety w tym wątku pojawiają się dwie poważne wady. Po pierwsze, tak jak już wspominałem przy opinii o poprzednim tomie, zepsuto bardzo emocjonujący element fabuły. Po drugie, zastosowanie „deus ex machina” czyli bohaterom przychodzą na pomoc siły zewnętrzne. Na obronę tego drugiego mankamentu warto jednak zwrócić uwagę, że miało to wpływ na rozwój jednej z postaci. Jeżeli chodzi o drugi wątek, to bardzo dobrze poszerza on świat przedstawiony – pojawiają się nowi uczniowie i szkoły z innych krain. Bardzo dobra lektura.

Megumi | 2014-03-05

Z tomu na tom robi się coraz ciekawiej ^^

Lexy | 2018-12-11

Po tej krętej, zroszonej krwią ścieżce wreszcie docieram do mojego ulubionego, czwartego tomu, który niezależnie od formy (papierowa czy też ekranizacja) przyprawia mnie o gamę sprzecznych emocji. Kocham i nienawidzę go zarazem.

Walka na moście pomału dobiega końca. Zakończenie trzeciego tomu nie daje czytelnikowi spokoju, przez co łapie za czwarty w mgnieniu oka. Pomimo wspaniałego i równego pojedynku, Naruto i Sasuke są na przegranej pozycji. Gdy wydaje się, że to już koniec, skumulowana w Uzumakim złość i smutek przybierają przerażającą formę...

W tym czasie zainspirowany przez Naruto wnuk Tazuny pokazuje, czego tak naprawdę się nauczył. Patrząc na przemianę, jaka w nim zaszła w stosunku do poprzednich tomów, uśmiech sam pojawia się na twarzy.

"Może wciąż jestem dzieckiem... Ale na pewno wiem już, co to znaczy walczyć..."

I oczywiście dwoje moich ulubionych bohaterów, którzy tak naprawdę nie byli ani dobrzy, ani źli. Być może to jeden z powodów, dla których ich polubiłam. W...

Alderamin | 2018-07-29
Na półkach: 2018, Przeczytane, Komiksy

Zabuza i Haku. Czy muszę dodawać coś więcej?

Jeszcze długo, bardzo długo autorowi nie uda się wyciągnąć fabuły na poziom z finału tego arcu. Chyba dopiero przy Gaarze osiągnie coś porównywalnego. Ale i tak to właśnie Zabuza i Haku zapiszą się w moim serduszku wyjątkowym atramentem.

A kadr, w którym Zabuza ostatni raz patrzy na Haku to dla mnie absolutne mistrzostwo w opowiedzeniu czegoś, czego nigdy do końca nie da się opowiedzieć.

Ogólnie sam ten arc zasługuje na przynajmniej 8 gwiazdek, ale jest rozbity na 2 tomy, których inne części są wyraźnie słabsze. W wypadku tego - powrót, niestety, do dzieciniady. W lepszym wykonaniu niż na początku, ale nadal trzeba trochę poczekać, zanim te bardzo młodzieżowe momenty zaczną naprawdę bawić.

Dawid Jankowski | 2012-05-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moment w którym został pokazany płaczący Zabuza wywarł na mnie niesamowite wrażenie, aż mnie samemu pojawiły się łzy w oczach (mimo że oglądałem wcześniej anime). Za takie momenty kocham "Naruto" :)

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 14 września 2010

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

ImeonTheConjured | 2011-08-08

manga wieku nastoletniego :)

książek: 2019
Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: styczeń 2008

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zawsze lubiłam momenty w tej mandze, kiedy w Naruto budził się demon i chłopak ratował sytuację.

Damian | 2015-02-01

Początki Naruto rozkręcają się powoli jednak zdecydowanie seria powinna spodobać się każdemu kto kochał Dragon Ball.

alanos107 | 2018-12-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane