Teksas - land Moda młodzieżowa w PRL

Książka jest przypisana do serii/cyklu "w krainie PRL". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
moda, etnografia, PRL, młodzież

Próba przedstawienia najważniejszych zjawisk zachodzących w ubiorze młodzieży polskiej w latach 1945–1989. Autorka opowiada nie tylko o trendach artystycznych w ubiorze, ale również wspomina o idolach kształtujących modę na estradzie Opola czy Jarocina, o możliwościach zakupu modnego "ciucha" w pewexach i komisach, o paczkach z Zachodu oraz własnej inicjatywie w kreowaniu ubrania ze zużytych już części garderoby. W publikacji wykorzystano materiały archiwalne, prasowe i muzealne, a także wspomnienia projektantów polskich i cytaty literackie i filmowe.

źródło opisu: Wyydawnictwo trio, 2007

glamcoco | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, MODA
Przeczytana: 01 listopada 2014

Sięgając po tą książkę spodziewałam się ciężkiej lektury o trudnych komunistycznych czasach i mile się zaskoczyłam, ponieważ książka napisana jest w bardzo przystępny sposób wzbogacona ilustracjami z czasów PRL. To ciekawa pozycja przedstawiająca walkę młodych ludzi o wolność i dobry styl.

rayon44 | 2012-03-06
Przeczytana: 16 września 2011