Rachunkowość finansowa. Wydanie drugie zaktualizowane i rozszerzone

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka jest poprawioną i rozszerzoną wersją publikacji pod tym samym tytułem z 2002 roku. Rozważania zawarte w opracowaniu wyjaśniają większość złożonych problemów rachunkowości, podkreślając jednocześnie konieczność realistycznego podejścia w tworzeniu z rachunkowości międzynarodowego języka biznesu . Szczególnie uwypuklone zostały ponadczasowe zalety i cechy systemu rachunkowości determinujące jej bezdyskusyjną przydatność w informacyjnym otoczeniu biznesu, które upoważniają do traktowania rachunkowości jako idealnej metody myślenia o gospodarce niezbędnej każdemu wykształconemu ekonomiście.