Wierna do śmierci

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Nadinspektor Barnaby i sierżant Troy badają sprawę zniknięcia Simone Hollingsworth. Dziwne zachowanie jej męża, Alana, rodzi podejrzenie, że ma on na ten temat pewną wiedzę. Na dodatek okazuje się, że były wspólnik Alana miał powód, by się na nim zemścić za oszustwo w interesach. Wszystko wskazuje na to, że kobieta została porwana dla okupu..

książek: 2077
onika | 2015-06-26
Przeczytana: czerwiec 2015

„Wierna do śmierci” to zaskakująco przygnębiająca odsłona dokonań nadinspektora Barnaby’ego i sierżanta Troy’a. Caroline Graham nigdy w swoich powieściach nie szafowała szczęśliwymi zakończeniami czy optymizmem, ale tym razem po prostu wszystko układa się źle. Same zawiedzione nadzieje i stracone złudzenia, a ich źródłem jest zniknięcie Simone Hollingsworth.

Małe społeczności to skomplikowany układ naczyń połączonych, gdzie przed sąsiadami prawie nic się nie ukryje, a uderzenie w stół powoduje odezwanie się nożyc w zupełnie innym miejscu niż człowiek miał prawo się spodziewać. Zresztą, czasami ludzie zaszywają się w małej wiosce, bo tak naprawdę mają sporo do ukrycia, przy czym wcale nie muszą to być jakieś ciemne sprawy.

Zaginięcie ładniutkiej i głupiutkiej Simone jest niczym osunięcie się pierwszego skalnego okruszka, które wywołuje lawinę. W dodatku jej mąż, Alan, reaguje na nieobecność żony w bardzo dziwny sposób. Głupie przypadki, zaniedbania, niedopatrzenia, chęć brania...

Kalissa | 2015-08-01
Przeczytana: sierpień 2015

To bardzo dobry kryminał. Intryga kryminalna rozwijała się powoli, ale kiedy już się rozwinęła - z zapartym tchem czytałam o tych wszystkich uczuciach, kłamstwach, przemilczeniach, dramatach. Ach, te miasteczka brytyjskie – tyle się tam dzieje:)

Bardzo lubię styl autorki. Opisowy, szczegółowy, inteligentny. Cenię także jej poczucie humoru - tj. pomieszanie czarnego humoru i ironii.

Inspektor Barnaby był wspaniały. Ja, w ogóle lubię postaci detektywów – ale zawsze sprawia mi przyjemność, kiedy detektyw jest inteligentny i spostrzegawczy, a przy tym normalny:).

Sierżant Troy to trochę inny przypadek. A moje uczucia wahały się od chęci poklepania go po plecach, do wymierzenia mu siarczystego policzka – i tak na zmianę. Tym niemniej, to także żywa postać.

Zaczęłam czytać serię od środka i nie mogę się doczekać wcześniejszych książek, kiedy główni bohaterowie dopiero zaczynali współpracę. Obecnie ich przyjaźń i więzi zawodowe są już trwałe.

Przy następnym kryminale Caroline...

novanike | 2016-09-12
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane