Louis-Ferdinand Celine nienawidził w swych książkach współczesnego mu Paryża. Sartra nazwał Smarktem. Giedrowicz w Bessa-Lali nienawidzi Warszawki. Wielu jej przedstawicieli opisał w tej książce pod pseudonimami.

julcia90 | 2014-10-05

Książka trafiła w moje ręce ,w dosyć niecodzienny sposób, pewnego dnia jadąc autobusem po zakupy podszedł do mnie pewien mężczyzna, mówiąc ,ze chce mi cos dać nagle wręcza mi książkę ‘’Bessa Lala’’ , twierdząc ze bardzo przypominam mu gł. bohaterkę Lilianę. Owym mężczyzna okazał się sam autor książki . W lekkim szoku przyjęłam podarunek . Po powrocie do domu od razu z marszu postanowiłam zagłębić się w ta jak dotąd nieznaną mi lekturę. Książka okazała się bardzo wciągająca , napisana momentami bardzo soczystym językiem , który miał na celu nadać większego wyobrażenia czytelnikowi o historii jaka chciał przekazać autor książki . Książka jest istną mieszanką magii , uroku , seksu , intrygi oraz zbrodni . Opisuje noce życie tzw. Warszawki w czasach transformacji Polski. Zachęcam wszystkich czytelników lubiących dobra prozę do sięgnięcia po ta lekturę .

| 2012-11-02

Książka stylem bardzo przypomina pisarstwo Huntera Thompsona, łyknąłem z przyjemnością, dobra proza.

katherine | 2011-12-11

Swoisty imprezowy przewodnik po stolicy. Autor ukazuje nam prawdziwe życie. Soczysty język budzi emocje. Mimo upływu lat obrazy z tej lektury nieustannie pozostają w mojej głowie.

Davik_Kaan | 2015-05-22
Estera | 2014-12-08