Kodeks postępowania karnego Komentarz t.1/2

Wydawnictwo: Zakamycze
biznes, finanse

Prezentowany komentarz do Kodeksu postępowania karnego przeznaczony jest dla osób zajmujących się profesjonalnie prawem karnym procesowym, jak również dla studiujących tę dziedzinę prawa. Autorzy starali się przedstawić obowiązujące regulacje prawne w kontekście poglądów doktryny, jak i tendencji orzecznictwa sądowego, przy uwzględnieniu współczesnych standardów międzynarodowych z zakresu postępowania karnego. Szczególną uwagę zwrócono na charakterystykę nowych rozwiązań proceduralnych ujętych w ustawach nowelizujących Kodeks postępowania karnego z dnia 10 stycznia i 13 czerwca 2003 r. Autorzy prezentując poszczególne instytucje procesowe nie stronią również od ocen krytycznych i postulatów de lege ferenda. Okładka: twarda z obwolutą, Rok wydania: 2006,