Wiara w świecie bizantyńskim

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historyczna

Bogato ilustrowana książka odsłaniająca przed nami intrygującą zagadkę Cesarstwa Bizantyńskiego. Jest ona doskonałym wprowadzeniem do dziejów i kultury tego fascynującego państwa, dla którego wiara chrześcijańska miała tak istotne znaczenie. Ujmuje ona w syntetyczny sposób okres od 330 do 1453 roku, przedstawiając zarys historii Kościoła bizantyńskiego oraz najważniejsze aspekty jego działania: ideał życia pustelniczego, rolę świętych miejsc i świętych ludzi , formy pracy na rzecz społeczeństwa, kształtowanie się doktryny, a także architekturę i sztukę, zwłaszcza ikony. Autorka jest specjalistką w dziedzinie historii porównawczej religii oraz bizantynistyki, wykładowczynią m.in. uniwersytetu w Cambridge.

Andrzej | 2013-10-31
Przeczytana: 30 października 2013

Książka w porządku, piękne ilustracje, dobra lektura na podróż, etc.

czekolada72 | 2016-01-18
Katarzyna | 2013-12-21