Amerykańskie lotniskowce Lexington i Saratoga

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Wojna XX wieku to nie człowiek, jego zdolności, wypracowany kunszt wojskowy, talent, wyszkolenie, ale także wyposażenie, czyli technika wojenna. Człowiekowi nie wystarczyło już panowanie na lądzie i prowadzenie wojny na każdym jego skrawku, wzniósł się w powietrze, przeniósł zmagania wojenne w przestworza. Jednak najbardziej przerażająco skutecznym narzędziem wojennym XX wieku stało się połączenie okrętu i samolotu. Powstanie lotniskowca już u zarania tego wieku, miało w przszłosci zrewolucjonizować wojnę na morzu.

Yamamoto | 2016-07-27
Na półkach: Historia, Posiadam, Przeczytane