Stosunek UPA do Polaków na ziemiach południowo-wschodnich II

Wydawnictwo: Nortom
historyczna

Praca dra Kormana wnosi nową wiedzę na temat ujęty w tytule. Autor w syntetycznej formie ukazał genezę tej zbrodniczej organizacji oraz jej cele i sposób działania. Zobrazował straty osobowe i materialne spowodowane przez UPA oraz współczesną groźbę odradzania się ekstremalnego szowinizmu na Ukrainie.

MaRs1988 | 2013-03-21

Bardzo dobra książka historyczna pokazująca doskonale ogrom zbrodni OUN-UPA na ludności polskiej. Zawiera także załączniki w postaci dokumentów i makabrycznych zdjęć. Autor wymienia aż 362 metody tortur stosowanych przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Polecam książkę zainteresowanym tematem oraz tym którzy wiedzą o zbrodniach ukraińskich niewiele.

ademar | 2013-10-14
Przeczytana: 2010 rok