Przytyk. Wielki proces Polaków z Żydami

Wydawnictwo: Nortom
historyczna

Publikacja zawiera relację z procesu sądowego w Radomiu, po zajściach polsko-żydowskich 9 marca 1936 r. w podradomskim miasteczku Przytyk. Czytelnicy mają możliwość poznać genezę, przebieg i skutki tych zajść, ponieważ nawet kilkadziesiąt lat po tamtych wydarzeniach jedna z encyklopedii zawiera hasło niezgodne z prawdą, w którym zaprzecza, że winni zostali skazani, co rzekomo stało się przyczyną licznych demonstracji w Polsce i za granicą .

Kobieta | 2011-02-20
| 2010-11-28