Tajne organizacje i ich wpływ na losy świata

Seria: Księgi Tajemnic
Wydawnictwo: Amber
832412408X
historyczna

Tajne organizacje są prawie tak stare jak świat. Niektóre czynią dobro i pielęgnują cnoty, inne służą mrocznym sprawom. łączy je jedno: pilnie strzegą przed niepowołanymi swoich sekretów...

Todoze | 2013-09-25

Ciekawa książka. Od A do Z. Zakon Syjonu, iluminaci, templariusze, masoni, skull & bones, yakuza, watykan, SS, towarzystwo Thle, Vrill i wiele innych. O wielu organizacjach w życiu nie słyszałem, a co się okazuje miały one znaczny wpływ w historię, bądź należały do nich bardzo prominentne lub znane osoby. Wydaje się wręcz, że jest się naiwnym nie wierząc w spiski i tajemnice skrywane przed masami. Co z resztą działo się od dawna. Monarchowie, szlachcice, czy magnaci nie kwapili się ze zwierzaniem chłopom o ich planach politycznych, itp.
Nie jest to książka o spiskach, gdzie ludzie w kapturach, po ciemku ze sztyletem w zębach skradają się, by zgładzić króla, lecz bardziej raport. Ujęte zwięźle, raczej informacje niż historie.
Polecam tym, którzy nic na ten temat nie wiedzą, a chcą od czegoś zacząć, a także tym, którzy chcą poszerzyć wiedzę.

Chris_Carrion | 2012-12-10

Lepsze niż myślałem. Myślałem że będzie to jakiś paranoiczny opis rzeczywistości ze wszechobecnymi spiskami, a dostałem encyklopedyczny spis różnych organizacji podejrzewanych o spiskowanie i niecne cele (Asasyni, Opus Dei, Masoni, Majestic 12 itd). W sumie można się czegoś dowiedzieć, nie jest paranoicznie tylko encyklopedycznie. Z tej książki dowiedziałem się o istnieniu "San Francisco Vigilance Movement."

Opisy zbyt krótkie trochę, ale za to mamy całkiem dużą listę organizacji.
Szkoda że nie jest historykiem by ocenić na ile opisy są zgodne z faktami.

eR_ | 2014-05-23
damianzag | 2013-11-26