Historia. Klasa 1. Ludzie i epoki. Podręcznik do liceum i technikum

Wydawnictwo: Znak
832400534X
historia

Znany i popularny podręcznik do historii z serii Z Pegazem został udoskonalony i rozbudowany zgodnie z napływającymi do wydawnictwa sugestiami nauczycieli i uczniów. Część książki dotyczącą starożytności uzupełniono dodatkowymi informacjami, natomiast rozdziały poświęcone średniowieczu napisano od nowa.Autorzy zachowali proporcje pomiędzy opisami przemian politycznych, społeczno-gospodarczych i kulturowych. Wart podkreślenia jest wyjątkowy i sprawdzony już układ dydaktyczny podręcznika. Całkowicie nowe mapy, atrakcyjny zestaw źródeł ikonograficznych, przemyślany wybór tekstów źródłowych oraz rozbudowane ćwiczenia pozwalają na indywidualny dobór metod pracy z podręcznikiem. Dodatkowo podręcznik został wyposażony w doskonałe pomoce naukowe: zakładki zawierające schemat interpretacji tekstów źródłowych oraz ikonografii, rozkładaną planszę, stanowiącą syntezę całego materiału klasy pierwszej.Książka pisana barwnym i żywym językiem nie stroni od anegdot i ciekawostek, co powoduje, że czyta się ją łatwo i przyjemnie!

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie