Warszawa nieodbudowana. Lata trzydzieste

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Warszawa nieodbudowana". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Veda
warszawa, międzywojenna
historyczna

Trzeci tom poświęcony jest opisowi miasta ostatniej dekady przed wybuchem drugiej wojny. Jest to okres wielkiego rozwoju architektonicznego i urbanistycznego, wielkich planów przebudowy i rozbudowy stolicy.

Wadowski80 | 2015-03-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Są ludzie, którzy umierając mają do siebie żal, że nie zobaczyli w życiu niczego wybijającego się ponad przeciętność. Umiejętność obserwacji to "dar", który może być przekazany przez naszego "życiowego przewodnika", niektórzy natomiast potrafią go w sobie sami obudzić.
Warszawa nieodbudowana, to cykl książek dla ludzi, którzy widzą, doceniają, łączą fakty i potrafią zaangażować się w ich niespotykane historie.
Książka pełna jest właśnie tych historii, w które wplecione są budynki powstałe w latach XXX dwudziestego wieku. A mimo niemieckich a następnie komunistycznych starań, samych historii jak i nie wszystkich budynków, nie udało się zmieść z powierzchni ziemi jak i wymazać z pamięci...
Szczerze polecam, po przeczytaniu książki dużą przyjemność daje dzielenie się tymi historiami na towarzyskich spotkaniach.
Udanej lektury i podróży po Warszawie ;)

Aleksandra | 2014-09-15
Przeczytana: 24 listopada 2014