Polski wrzesień. Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą

Wydawnictwo: Magnum
Polen Feldzug. Hitler i Stalin zerschlagen die Polnische Republik
II wojna światowa
historyczna

Dramatyczny scenariusz wydarzeń Września 1939 roku, pokazanych poprzez oryginalne materialy źródłowe.Rozpoczyna się on spotkaniem ministra Becka z Hitlerem w Berchtesgaden 5 stycznia 1939 roku, kończy niemiecką paradą zwycięstwa w Warszawie 5 października i kapitulacją polskich oddziałów pod Kockiem. Grę polityków, decyzje dowódców, działania Wehrmachtu i Armii Czerwonej, obronę Polaków Piekałkiewicz dokumentuje z precyzją, dzień po dniu i z perspektywy wszystkich uczestników wydarzeń. Interesujące jest również spojrzenie autora zawarte w części narracyjnej. Klimat tamtych dni znakomicie oddają zdjęcia, z których wiele ma charakter unikalny.

źródło opisu: www.wydawnictwo-magnum.com.pl

irman | 2016-10-15