Polski wrzesień. Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą

Okładka książki Polski wrzesień. Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą Janusz Piekałkiewicz
Okładka książki Polski wrzesień. Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą
2004-06-29
2004-06-29
Michał Misiorny
II wojna światowa

Niezwykła i warta uwagi książka. Dla pasjonatów historii to wręcz pozycja obowiązkowa, jeśli mówimy o kampanii wrześniowej z 1939 roku.

Autor w interesujący, a niekiedy wręcz szokujący sposób, dzień po dniu, zestawił prasowe oraz rządowe komunikaty ze stanem faktycznym. Nie brakuje tutaj odniesień do różnego rodzaju dokumentów niejawnych. Czytając tę książkę, można na własnej skórze poczuć klimat tragicznych dni września 39.

Dla mnie osobiście znamienny jest fakt, że skończyłem ją czytać właśnie 1 września. Jak mawia klasyk, nie ma przypadków, są tylko znaki.

• II wojna światowa
  • II Wojna Światowa Polska
  • 1
  • Polski autor

Dodaj cytat z książki Polski wrzesień. Hitler i Stalin rozdzierają Rzeczpospolitą