Stosunki międzynarodowe w Europie 1945-2004

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog
historyczna

ISBN: 83-89899-06-X Druga wojna światowa w sposób zasadniczy zmieniła układ sił w świecie w porównaniu z sytuacją sprzed 1939 roku. W stosunkach międzynarodowych zakończył się okres dominacji mocarstw europejskich na korzyść dwóch super mocarstw, Stanów zjednoczonych i związku Radzieckiego. Inne państwa, takie jak Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Włochy, które walczyły o pierwszeństwo w świecie, przestały być w istocie wielkimi mocarstwami i to niezależnie od tego, czy wyszły z wojny jako zwycięzcy, czy jako zwyciężeni...

Marcin Polkowski | 2016-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Dobra synteza informacji dla studentów, zawierająca istotne fakty z zakresu stosunków międzynarodowych po II wojnie światowej, aczkolwiek w lwiej części skupiająca się na Unii Europejskie po Maastricht.

Może być ciekawa również dla osób amatorsko zaciekawionych tematyką, jednak nie należy się w niej spodziewać ani odważnych tez, ani efektów starannych badań, to jest tylko synteza konkretnych informacji z perspektywy autora.

pan_bateria | 2011-01-26

Trzeba być wytrwałym, żeby przedrzeć się przez całość, ale warto. Napisana dość przystępnym językiem, jednak przeznaczona głównie dla osób poważnie tą tematyką zainteresowanych.

rfz | 2016-04-16
Przeczytana: czerwiec 2013