Opowieść o chlebie

Wydawnictwo: Muza

Zapraszamy do lektury naszej, książki o chlebie, W oparciu o wiedzę historyczną oraz etnograficzną, Piotr Kowalski odtwarza historię wypieków i snuje opowieść o fascynujących kulturowych sensach pieczywa. Bez chleba nie ma domu. Bez chleba nie ma człowieka. Ten podstawowy, codzienny pokarm jest też fundamentem kultury. Ale nie samą opowieścią o chlebie żyje człowiek. Na końcu książki zamieściliśmy więc sprawdzone, proste receptury - aby przestrzeń domu jeszcze raz napełniła się charakterystycznym zapachem świeżego chleba. Żytni czy pszenny? Biały czy graham? Polski czy litewski? Pieczywo tradycyjne czy chrupkie? A może kwas chlebowy? Zachęcamy do spróbowania domowej roboty smakołyków.

źródło opisu: www.empik.com

Katarzyna | 2014-03-16