Kozacy i Wehrmacht

Wydawnictwo: Libron
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna

Przyzwyczajeni jesteśmy do czarno-białej wersji historii II wojny światowej. Była to historia napisana na konferencji w Jałcie pod dyktando Stalina. Jednym z kanonów owej wersji przeszłości był podział moralny na dobrych i złych uczestników zmagań. Dobrzy byli ci, którzy służyli sprawie zwycięstwa Armii Czerwonej, źli zaś wszyscy pozostali.

żabot | 2013-05-13
Przeczytana: 2007 rok

Niewątpliwie rzecz ciekawa jako dokument, bo napisana przez świadka historii. Niestety tekst bez polotu, trudno dobrnąc do końca. I jak najbardziej tendencyjny. Nie znajdzie tu czytelnik zbyt duzo faktów o poczynaniach jednostek kozackich w służbie Wehrmachtu. Choć nie miały one wielkiego znaczenia w całości działań wojennych, warto by się dowiedzieć czego faktycznie "dokonały" - a niestety nie zapisały się one chwalebnie. We wspomnieniach autora nie ma nic na ten temat. Ot sucha relacja.

Bogusław | 2016-05-23
Frustrat | 2012-09-01