Z dziejów stosunków Polski z zakonem Krzyżackim w Prusach (XIII-XVI wiek).

Wydawnictwo: DiG
historia

Autor w przystępnej formie prezentuje bezcenne skarby kultury narodowej, dotyczące wzajemnych relacji między Polską a Zakonem w XIII–XVI w., szczególnie dokumenty traktatów zawieranych przez Polskę i Litwę z Zakonem w XIV–XVI w. Dyplomy te, należące do najcenniejszych średniowiecznych traktatów międzynarodowych, opatrzone licznymi pieczęciami, stanowią znakomite pole do badań dyplomatycznych i sfragistycznych. W książce oprócz wspomnianych dokumentów zostały pokazane również dyplomy wystawione przez wielkich mistrzów krzyżackich, papieży, królów i książąt polskich, obcych monarchów oraz zaciężnych rycerzy. Niezwykle cenną część niniejszej publikacji stanowi kolekcja pieczęci królewskich, biskupich oraz rycerskich z okresu konfliktu Polski z Zakonem. Książka jest adresowana do wszystkich zainteresowanych tą problematyką, zwłaszcza nauczycieli, studentów i uczniów. Zamieszczony album pieczęci będzie również przydatny w badaniach sfragistycznych, heraldycznych i genealogicznych.

źródło opisu: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=525

źródło okładki: http://www.dig.pl/index.php?s=karta&id=525