Upodobanie do brzydkich kobiet

historyczna

Przewrotna historia mężczyzny, który ze swojej brzydoty uczynił atut. Bohater jest pięćdziesięcioletnim mężczyzną, który z rozbrajającą szczerością już w pierwszym zdaniu oświadcza: \&& Jak większość

sQra | 2014-07-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: maj 2014

Napisana pięknym językiem i wymagającymi zdaniami bolesna i smutna opowieść o zmaganiu się z własną fizycznością, ale przede wszystkim z własnymi pragnieniami i potrzebami. A także o tym, jak postrzeganie samego siebie determinuje nasze wybory. To wreszcie ucieczka od wszechobecnego kultu piękna i jak zawsze opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

Brudnopis Parzych | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Wcale nie jestem przekonana, czy polecać tę książkę. Czy warto czytać powieść, która opowiada jedynie o brzydocie, o tym co złe, a jeśli opowiada o pięknie to w sposób pogardliwy? Nieustannie pożądane piękno to jedynie brak brzydoty? I na odwrót: czy brzydota jest jedynie brakiem piękna? Warto śledzić myśli bohatera, który obserwuje ludzi jedynie poprzez pryzmat ich fizycznych defektów (rzadziej walorów), a kobiety traktuje tak przedmiotowo? Wybiera te brzydkie, stąd tytuł, ponieważ jest głęboko przekonany, że żadna inna bezinteresownie mu się nie odda?

Więcej o książce na http://magazyn-opinii.blogspot.com/2014/09/upodobanie-do-brzydkich-kobiet-richard.html

pozytywka_1605 | 2013-03-05

Dla mnie była to przyjemnym językiem napisana lektura. O brzydocie, o tym, że zwykle jej świadomość spływa na ludzi niczym objawienie - z zewnątrz i jej wpływie na życie. Bo nie oszukujmy się: w naszej kulturze liczą się takie atrybuty jak piękno i młodość. Gdy jest się ich pozbawionym, o wiele trudniej zaspokoić głód uczuć. Człowiek brzydki ze swoim wewnętrznym pięknem zawsze musi starać się bardziej, być o ten jeden, czy dwa kroki do przodu...

kupmikredki | 2012-10-04

Owszem, napisana dość... awangardowo (?), jednakże niesamowicie nużąca i ciężka lektura. W kółko powtarzane żałosne zdania opisujące brzydotę bohatera i wpływ jej na życie... Dotrwanie do końca to wielki wyczyn. Ale chyba nie warto...

Dominika | 2012-05-13

Narrator nieustannie użala się nad własną brzydotą co z czasem zrobiło się po prostu nudne

rewakino | 2016-08-20
Na półkach: 2012, Przeczytane