Za oknem nocny wiatr. Z teki minionych lat

Wydawnictwo: Atut

Dagmar von Mutius urodziła się w roku 1919 w Christianii (Norwegia) jako córka niemieckiego dyplomaty, śląskiego pisarza i filozofa Gerharda von Mutiusa. Znaczną część dzieciństwa spędziła w Norwegii, Danii, Berlinie i Rumunii, jednak jej domem stał się Śląsk, a dokładniej posiadłość w Jeleniowie (ziemia kłodzka) &ndash, stara siedziba rodu von Mutius... Dagmar von Mutius pisze eseje i opowiadania, jednak z uwagi na styl narracji nazywana jest piszącą prozą poetycką .