Świetlisty kamień t4. Miasto Prawdy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
historyczna

Na przekór wszystkiemu Miasto Prawdy przetrwało. Śmierć Nefera Milczka z ręki wciąż nieznanego z twarzy i imienia zdrajcy nie załamała Bractwa i nie przerwała jego prac.Nowym kierownikiem robót został Paneb, który na tym stanowisku zdołał powściągnąć swoją znaną wszystkim popędliwość, zachowując niewyczerpaną energię i talent.Tymczasem Egiptowi znowu grozi rozdarcie. Królowa Tausert rywalizuje o władzę z potężnym i przebiegłym Set-Nachtem. Wojna domowa wydaje się nieunikniona, co dla Miasta Prawdy stanowi śmiertelne zagrożenie. Generał Mehi, działając na dwie strony, jest u szczytu władzy i potęgi. Sądzi, że może już sięgnąć po tron faraonów, zwłaszcza, że świetlisty kamień ma teraz w zasięgu ręki. W końcu zbliża się ostateczna rozprawa, walka na śmierć i życie, kiedy wszyscy będą musieli odsłonić twarze i pokazać swoje prawdziwe oblicze. Kto zwycięży? Kto zawładnie świetlistym kamieniem?

| 2016-12-14
Przeczytana: 2004 rok