Słownik władców Polski i pretendentów do tronu polskiego

Wydawnictwo: Zielona Sowa
8372205604
historyczna

Wykaz biogramów obejmuje 245 haseł, a swoje opracowania otrzymali wszyscy królowie i książęta polscy, ich żony oraz książęta dzielnicowi. Autorzy opracowali w kompetentny sposób zarówno podstawowe fakty życiorysu władców, jak i zawarli całokształt i ocenę ich panowania. Wprowadzają Czytelnika w tajniki królewskiego zdrowia i choroby, w tajemnicze pożycia intymnego, próbując także przybliżyć wygląd fizyczny poszczególnych władców i ich osobiste upodobania.

Sisi199 | 2015-10-03
dwszym | 2015-03-17