Bankowość centralna w teorii i praktyce

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Seria: Rynek i pieniądzW książce Alan S. Blinder przedstawia dwa spojrzenia: poważnego makroekonomisty akademickiego l byłego zastępcy prezesa urzędu rezerwy federalnej, który miał okazję sprawdzić w praktyce głoszone przez naukowców teorie.W tej łatwej w odbiorze książce Alan S. Blinder opisuje w przystępny sposób szeroką gamę problemów dotyczących polityki monetarnej. Praktykom przedstawia, jak można lepiej wykorzystać wiedzę akademicką do zarządzania polityką monetarną, a naukowcom podpowiada, jak mogliby zmienić kierunek swoich badań, aby byli bliżej rzeczywistości l przez to bardziej użyteczni dla praktyki.

Chaoticreader | 2016-04-11