Bankowe konsorcjum kredytowe

Wydawnictwo: CeDeWu
838788538X
biznes, finanse

Radosław Pastusiak jest adiunktem w Katedrze Finansów i Bankowości Uniwersytetu Łódzkiego. Autor specjalizuje się w ocenie oraz organizacji finansowania dużych przedsięwzięć inwestycyjnych przez banki i przedsiębiorstwa.Finansowanie dużych przedsięwzięć inwestycyjnych jest procesem złożonym, bardzo pracochłonnym i wymagającym od podmiotów uczestniczących w tej operacji najwyższej staranności. Właściwe przygotowanie w całym procesie wymaga wykorzystania wiedzy z zakresu inżynierii finansowej, a także dokonania wielu analiz finansowych, mających na celu ustalenie, jakie ryzyko wiąże się z danym projektem i jaki instrument finansowy zastosować dla finansowania przedsięwzięcia.Książka jest napisana z myślą o wszystkich, dla których poznanie rynku bankowego jest istotne dla zrozumienia procesów gospodarczych w kraju oraz procesu finansowania inwestycji. Jest to zarówno podręcznik akademicki, jak i poradnik dla przedsiębiorców, analityków i bankowców. Stanowi wynik doświadczeń z wcześniejszej pracy w banku oraz realizowanych badań naukowych.