837187846X
biznes, finanse

Zbigniew Leszczyński do 1997 roku adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, następnie pracownik Działu IT Ernst &Young. Obecnie pracuje jako projektant informacyjnych systemów rachunkowości zarządczej i controllingu; ma w swoim dorobku wiele projektów i wdrożeń systemów informacyjnych controllingu w różnych branżach. Autor licznych publikacji na temat zarządzania kosztami i efektywnością.Tomasz Wnuk-Pel adiunkt w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, partner w T.G. RaFiB Sp. z o.o. firmie consultingowej od 11 lat specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych systemów rachunkowości zarządczej i controllingu. Twórca i współtwórca projektów systemów controllingu i rachunkowości zarządczej w wiodących polskich firmach oraz programów szkoleniowych. Autor wielu książek i artykułów z zakresu rachunku kosztów, zarządzania kosztami, budżetowania, rachunkowości zarządczej i controllingu.Książka Controlling w praktyce nie jest typowym wykładem teoretycznym, opiera się bowiem na jednolitym przykładzie przedsiębiorstwa, który uzupełniono o odpowiednie wyjaśnienia potrzebne do zrozumienia prezentowanych rozwiązań praktycznych. Operując przykładem, na konkretnych danych liczbowych przedstawiono kolejne ogniwa systemu informacyjnego controllingu z punktu widzenia jego projektowania, wdrażania oraz analizy i wykorzystania informacji dla potrzeb zarządzania. Opracowanie w sposób praktyczny i dogłębny przedstawia takie narzędzia controllingu, jak m.in.: budżetowanie i kontrolę kosztów, przychodów i wyników, zarządzanie kosztami na podstawie odchyleń, planowanie finansowe krótkoi długookresowe. rachunek kosztów działań (Activity Based Costing), zarządzanie kosztami działań (Activity Based Management),

Getos | 2012-03-29
Przeczytana: 2008 rok