Niezwykła technika starożytności

Wydawnictwo: Amber
historyczna

Jestem Persem: potęgą Persji zdobyłem Egipt. Rozkazałem, by zbudowano ten kanał od rzeki Pirava [Nilu], która płynie przez Egipt, do morza, które wypływa z Persji [Morza Czerwonego] wykopano go zgodnie z moimi rozkazami i statki popłynęły z Egiptu przez ten kanał do Persji, tak jak tego pragnąłem.

Lesława | 2011-08-09
Na półkach: Przeczytane, historia, Posiadam

Książka w ciekawy i przystępny sposób opisuje architektoniczne cuda starożytności. Poznajemy techniki budowlane, narzędzia i materiały, z których korzystano. Rozwiązania inżynieryjne, stosowane począwszy od rzymskich mostów i akweduktów, przez Wielki Mur i Wielki Kanał, aż po inkaski system dróg ciągnący się tysiącami kilometrów przez Andy wydają się wybiegać daleko w przyszłość w stosunku do czasów, w jakich powstawały. Dziś, aby powstała taka potężna i skomplikowana architektura potrzebujemy dźwigów i potężnych maszyn. Jak widać możliwości naszych przodków zasługują na ogromny szacunek. Polecam.

Filip | 2011-05-14
Przeczytana: 13 lutego 2013