Anna chce skoczyć

Wydawnictwo: Centrala
historyczna

SłabyGracz | 2015-06-23
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Oprawa graficzna jest bardzo ładna, a szczególnie fragmenty szkicowane ołówkiem. Bardzo bym chciał żeby całość komiksu była zrobiona w takim stylu. Natomiast historyjka to taka tania sensacja pełna nielogicznych zwrotów akcji i dziwnych zbiegów okoliczności. Nawet przyjemnie się ogląda i czyta.

Antares | 2010-09-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 24 sierpnia 2010

Krótka historia zwyczajnej czeskiej dziewczyny, która "ma więcej szczęścia niż rozumu". Nieszczęśliwa w związku, otępiała w życiu, zbyt "dorosła" jak na swój wiek, za namową przydrożnej (czy może lepiej by rzec - podmostowej) wróżki wdaje się w mafijną awanturę, w którą wplątany jest również 'Bogu-ducha-winny' Amerykanin... Coś z tego musi wyniknąć. Historia piękna, momentami niesamowicie śmieszna, zaskakująca, a w tle nie zawsze radosna historia Czech/Chechosłowacji. Do tego ładna, prosta kreska. Na zachętę dodam jeszcze, że komiks otrzymał Nagrodę Główną Muriel w kategorii Najlepszy czeski komiks na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Pradze Komiksfest 2007.

Chris3z8 | 2017-06-22

Warto tylko dla onirycznych scen, gdyż zaskakują formą oraz szczycą się błyskotliwym humorem. Fabularne deus ex machina. Tania sensacja, drętwe dialogi i nieprawdopodobne zbiegi okoliczności. Podczas czytania ma się wrażenie, że autorka wrzuciła niemal każdy oklepany wątek: wypalenie uczuciowe, przygoda z Amerykaninem (!), aluzje polityczne i gangsterka dla ubogich dzielnic.

Uvertus | 2016-06-13
Na półkach: Przeczytane, @)!^