6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

Piramidy, jeden z głównych symboli starożytnej kultury Egiptu, od wieków wywierały na podróżujących cudzoziemcach ogromne wrażenie, fascynowały, budziły podziw dla umiejętności dawnych budowniczych, a także stawały się źródłem wielu inspiracji. Ich najdawniejsze formy, ewolucja, najsławniejsze budowle oraz późniejsze,pośmiertne życie składają się na treść tej fascynującej książki. Jej głównym bohaterem jest jednak Historia owe czterdzieści wieków, które patrzy na nas.

Elevander | 2014-05-07
Przeczytana: 07 maja 2014

W tej małej książeczce opowiedziane zostały w telegraficznym skrócie historia Egiptu oraz jego sztuki. Kilka tysięcy lat historii na nieco ponad dwustu stronach - zamysł napisania takiej pracy wymusza wielką zwięzłość. Czytelnik dowie się nieco o dziejach Egiptu, o powstawaniu i rozwoju egiptologii, a także o zainteresowaniu Egiptem na przestrzeni wieków. Niby o wszystkim coś jest, ale tak naprawdę wszystkiego niewiele. Dla mnie zdecydowanie za mało szczegółów, choć pytanie brzmi, czy przy takiej ilości stron można było taką publikację napisać lepiej. W moim odczuciu może to być niezła lektura dla kogoś, kto nic jeszcze o Egipcie nie czytał.

Tomasz Babnis

VeraSonatti91 | 2016-03-11