Leśny miód

Tłumaczenie: Mirosław Kropidłowski
Wydawnictwo: Armoryka
Bosque de miel
Leśny, miód

Zbiór oryginalnych niesamowitych opowiadań argentyńskiego pisarza pierwszej połowy XX wieku, Horacio Quirogi, uznawanego za najwybitniejszego przedstawiciela regionalizmu w literaturze iberoamerykańskiej. Teksty w przekładzie Mirosława Kropidłowskiego publikowane po raz pierwszy w Polsce.
Zawiera opowiadania:
Syn
Tam dalej
Zarżnięta kura

Marek Nowowiejski | 2014-11-19

Wysłuchałem. Wybór średni, przekład słaby, redakcja tekstu słaba, lektor taki sobie. W sumie słucha się z niejaką przykrością. Tak się nie postępuje z klasykami, ale to niestety Armoryka. Młodym, niedoświadczonym wydawcom, ambitnym i uczącym się - ew. takie rzeczy dałoby się wybaczyć. Ale Armoryce? Nie dość, że tak robią (liczy się najniższy koszt - te ich pożalsięboże antologie "przedwojennej" fantastyki - z czasem postaram się je dokładnie przeczytać i opisać; wkładają tam świeże <?> opowiadania właściciela i jego protegowanych, a są dodawane np. po to, żeby wycisnąć jak najwyższą cenę z cienkich książeczek; opowiadania właściciela ukazywały się we wszelkich możliwych konfiguracjach...; a same przedwojenne opowiadania, zamieszczone w jednej antologii, potem powtarzają się w innych). Skandaliczne formy promocji, jakie uprawiali w związku z przerażająco grafomańskim śmieciem Luizy Borkowskiej zdecydowanie - jako ostrzeżenie - zasługują na omówienie przy właściwej...

kris81CK | 2014-09-27
Przeczytana: wrzesień 2014

W większości są to przeciętne opowiadania, nie budzące najmniejszego dreszczyku grozy.
Ocenę całości podwyższają "Leśny miód" oraz "Zarżnięta kura".

Kamil Rak | 2011-03-25
Przeczytana: 24 marca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zbiór krótkich opowiadań których wspólną osią jest śmierć głównych bohaterów albo bliska styczność z nią. W porównaniu do podobnego zbioru opowiadań autorstwa Edgara Allana Poea brak pewnej fantazji, absurdu. Autor nie pozostawia niepewności co do zakończenia

JCK | 2011-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Ciekawe ale trochę za krótkie i tylko dwa opowiadania są dobre, reszta tylko przeciętne.

Jagoda | 2011-03-08
Na półkach: Przeczytane, Audiobook

Jeśli kogoś interesuje klasyka literatury grozy, warto wiedzieć, że groza iberoamerykańska jest równie dobra, choć całkiem inna niż europejska czy północnoamerykańska.

Jowita Rzajew | 2016-01-20
kaszeba | 2015-08-13