The Road to Independence. Solidarność 1980-2005

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
historyczna

Książka ta jest wydaniem, które Instytut Pamięci Narodowej przygotował we współpracy z Oficyną Wydawniczą Volumen z okazji 25. lecia Solidarności . Album zawiera ponad 500 zdjęć i 1000 biogramów działaczy związku. Autorami tekstów są między innymi: Andrzej Paczkowski, Antoni Dudek, Jan żaryn, Sławomir Cenckiewicz, Grzegorz Majchrzak, Ryszard Terlecki. Trzy główne rozdziały to Karnawał , Konspira i Wolność . Prezentują historię związku w trzech okresach. Album pokazuje także różne aspekty dziejów Solidarności jako wielkiego ruchu społecznego.

panikot | 2012-07-25
Mateusz Kaczmarczyk | 2010-08-14