Podstawy rachunkowości i system finansowo-księgowy. Wykład, zadania, rozwiązania zadań

8372052484
biznes, finanse

Książka dostępna z płytą CDStanisław Nowak magister ekonomi, od I963 r. nauczyciel akademicki w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, starszy wykładowca w Katedrze Rachunkowości, od 1977 r. rzeczoznawca rachunkowości Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, kierownik Pracowni Komputeryzacji Rachunkowości, inicjator i kierownik Podyplomowego Studium Rachunkowości i Finansów w AE. Specjalizuje się w zagadnieniach nauczania i praktycznego stosowania rachunkowości prowadzonej przy użyciu komputerów.Niniejsza książka, z załączonym programem komputerowym na płycie CD-ROM, została przygotowana z myślą o szerokim kręgu osób uczących się podstaw rachunkowości i korzystających z rachunkowości w praktyce. W podręczniku zawarto wyjaśnienia i zadania dotyczące typowych zbiorów danych o majątku i wynikach działalności przedsiębiorstwa.Wiele uwagi poświęcono prezentacji i interpretacji zbiorów danych w sposób właściwy dla techniki komputerowej, która stwarza zupełnie nowe możliwości w zakresie nauczania i praktycznego stosowania rachunkowości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne