Polonica portugalskie

Wydawnictwo: Więź

Portugalskie losy Maurycego Beniowskiego, gen. Józefa Bema, Ignacego Paderewskiego czy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, echa zwycięstwa wiedeńskiego, powstania listopadowego i styczniowego nad Tagiem o tym m. In. Pisze Maria Danilewicz zielińska (1907-2003) w cyklu gawęd wygłoszonych w Radiu Wolna Europa. Wybitna znawczyni polskiej literatury, autorka ważnych prac z tej dziedziny, wieloletnia kierowniczka Biblioteki Polskiej w Londynie, ostatnie trzydzieści lat życia spędził w Portugalii. W archiwach i bibliotekach wytropiła wiele interesujących polskich śladów w dziejach tego kraju, przytacza też reakcje naszych podróżników, którzy w przeszłości odwiedzali miasto nad Tagiem. Okładka: miękka, Rok wydania: 2005,

pipin | 2015-04-24
Przeczytana: 04 stycznia 2016