Homo illuminatus!a Historiozoficzna antropologia francuskiego Oświecenia

Wydawnictwo: Grado
historyczna

Praca Ryszarda Stefańskiego mieści w sobie ważny problem naukowy, jakim jest niewątpliwie wpływ epoki Oświecenia na rozwój nauki, a szczególnie filozofii, oświaty i kultury. Poszerza dotychczasową wiedzę o epoce, która wywarła niewątpliwie wpływ na ogólny rozwój Europy, na inny sposób myślenia, a także działania społecznego, a w tym politycznego i ekonomicznego. Jakkolwiek Autor publikacji powołał się na wiele opracowań źródłowych, w tym biograficznych, to zaprezentował też własną interpretację ówczesnych poglądów, eksponując specjalne elementy antropologi filozoficznej i antropologii kultury. Stąd też nienowy w zasadzie problem został bardzo nowocześnie przedstawiony.. z recencji prof. dr hab. Włodzimierza Goriszowskiego.

Gabrielle | 2014-09-21
Na półkach: XVIII wiek, Przeczytane

Bardzo przyjemna książka, mimo dość skomplikowanego tytułu napisana w sposób lekki i przystępny, w której znajdziemy ogólną charakterystykę oświecenia i główne poglądy najważniejszych ówczesnych filozofów.

Magdalena | 2015-08-10
Na półkach: Antro/Etno, Przeczytane