Ród Bonapartych. Dynastie i wielkie rody

Seria: Dynastie i wielkie rody
Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka opisuje dzieje rodziny Bonaparte i próby przekształcenia jej przez Napoleona I w dynastię, która zostałaby zaakceptowana przez arystokrację i ludy Europy. Burzliwe dzieje polityczne, krwawe wojny, rozpadanie się starych i powstawanie nowych koalicji to tło polityki dynastycznej cesarza Francuzów. Losy poszczególnych członów rodów ukazują, jak wielka polityka splatała się z ich życiem prywatnym, osobistymi sukcesami i porażkami.

Paweł | 2013-07-31
twinkielove | 2016-06-22